72
18.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   madashell
   canım atam kurtuluş mücadelesinin başlangıç gününü bu toprakların gençlerine armağan etmiş ve ardından spor bayramı demiş. heryerinden bilgelik akıyor. çok büyük lider. çok.
    angry.lydia
    Dün, bugün, yarın, sonsuza kadar sen hep bizimlesin Canım Atam Önceki bayramlar gibi coşkuyla kutlanacak günlerin gelmesi ümidiyle...
     umitakdeniz
     19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. Her daim izinde, senin ışığınla aydınlanan yolda yürüyoruz. Saygı ve Özlemle Atam.
      sozdedegilgozde
      Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yılı kutlu olsun.
       arthur-pendragon
       Bu kutlu günü biz gençlere armağan eden Atatürk'ü ve onun kahraman silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.
        utumasasiilekayanadam
        19 Mayıs kurtuluş günüdür. 101. Yılı hepimize kutlu olsun.
         kuyinist
         19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene!
          arda1011
          https://www.youtube.com/watch?v=ZkEgkUCnJUw
          https://www.youtube.com/watch?v=ZkEgkUCnJUw
           --heisenberg--
           Geçen sene Samsun'da Milli Mücadele'nin 100. Yılı Etkinliklerinde haber peşinde koştururken, bugün evimde ve Samsun'dan uzakta olmak beni ziyadesi ile üzüyor. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
            _enteldantel
            Bayramımız Kutlu Oldun. Gelsene bi daha lütfen
             ozlemiko_0
             Bütün ümidim gençliktedir diyen Ata'mızın izindeyiz. 19 Mayıs kutlu olsun!
              amakafamiznasiguzel
              Sen bizi tanısan çok severdin. (...) Biz seni tanıdık, çok sevdik. İyi ki tanıdık, hep sevmeye söz verdik. 19 Mayıs 1919'un 101. yılı kutlu olsun! iyi bayramlar gençlerr
               altmisbir
               Ey büyük Atatürk ! Açtığın yolda Gösterdiğin hedefe Durmadan yürüyeceğime And içerim !
                bu-ne-simdi
                Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
                 rotasizkerim
                 Çıktık açık alınla on yılda her savaştan, On yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştan; Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan; Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan. Türk'üz, Cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi, Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri! Türk'üz, Cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi, Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri! Çıktık açık alınla on yılda her savaştan, On yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştan; Başta bütün dünyanın saydığı Başkumandan; Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan. Türk'üz, Cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi, Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri! Türk'üz, Cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi, Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri! Bir hızla kötülüğü, geriliği boğarız; Karanlığın üstüne güneş gibi doğarız. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
                  dj_excalibur
                  *"Ben Samsun’u ve Samsun Halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsun’luların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık ; ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti..." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.