18 Yaşından Küçüklere Başörtüsü Yasağı Gelmeli mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muzlu-pasta
   Hepimizin bildiği gibi hükümeti islamfobik olan demokrasinin beşiği fransa bunu uygulamaya koymuş bunun sebebide bazı kız çocuklarının anne ve babasından baskı görerek kapanmasıymış ki bunu destekleyenler olmuş birkaç kişi zaten doğru düzgün takmıyorlardı biraz da size soruyum dedim zaten benim düşüncemi tahmin edebiliyorsunuzdur.
    merilolika
    her aile kendi inancı gereği çocuğunu yetiştirmek ister ve bi yaşa geldikten sonra islami eğitimi genç insana vermek zordur bu çocukluktan aşılanması gereken bir durumdur gereksiz bir yasak. her konuda özgürlüğü dile getirirken islami konularda insanların özgür yaşamasını neden savunmuyoruz neden islami yaşama gelince hep yasaklama var
     sezgy
     Olabilir. Gelebilir. Aile baskısı yüzünden ilkokulda, hatta daha bebişken kapatılan var. Bu o kadar yanlış ki doğru bir şey yapıyoruz diye günaha giriyorlar. Bilinçli bir birey olduğun da ister takar ister takmaz. Zaten İslam da böyle bir zorunluluk yok. (diss atan arkadaşlar, haklı olduğumu bilerek popülerliğimi yükselttiğiniz için tşk)
      berat_albayrak_
      18 değil de 12 altı olur. Kendi iradesi olmayan çocuklara bu yapılamaz.
       ela345
       Bence bu özgürlüğe tamamen aykırı bir durum. Ben de kapalı bir insanım ve 5.sınıfta kapandım şimdi diyeceksiniz ki aile zoruyla hayır değil KENDİ isteğimle. Hatta ailem bana şimdi kapanma daha küçüksün hevesini alınca açılmak istersin dediler yani pek gönülleri yoktu ama ben kendi irademle kapandım. Ve ayrıca ben bu konuda çocukken aile zorlamasına da karşıyım ama şimdi gidipte toplumdaki birkaç çürük elma yüzünden başkalarının özgürlüğünü kısıtlayamayız.
        catherine-earnshaw
        18 yaşında kadar yasaklanmalı ve sonrasında bu karar onlara bırakılmalı. Hiçbirimizin küçük bir çocuğun beynini yıkamaya, "çocuk diye" özel hayatına tecavüz etmeye hakkı yok.
         samyeli90
         Aile baskısı ile oluyorsa olmaz o iş kız kendi istiyorsa olur
          gulfemkaya
          Bebeklere ya da çok küçük çocukları zorla kapattırmak hem çocuklarda İslam'a karşı bir soğumaya sebep oluyor hem de psikolojileri kötü etkileniyor fakat belli bir yaştan sonra özellikle lisede insanlar kapanmak istiyor ki inançlarına göre bu en doğal hakları bu yüzden 18 yaş altındaki insanlara inanç yasağı koymak da bir nevi o insanın inanç özgürlüğünü kısıtlamak oluyor
           gregory_
           Inançla ilgli bir konu kabul de 3 5 yaslarinda cocuklari bile basörtüsüne zorlayan aileler var, yasaklama da fazla baskici olmaz mi?? Bir tane kitap ama bir konuda elli ayri sonuç, Islam bilginleri derleyip toplasin artik bu isi, audi ye binip Ayasofya'ya kilicla girmek sorunlari çözmüyor. Bana göre de basörtüsü gereksiz ama isteyende taksin kötü olan bunun sembollestirilmesi.
            mrsnl33
            Ben tamamen yasaklanmasına karşıyım,sonuçta bunu kendi,özgür iradesiyle giyen insanlarda var.Ama küçük yaştaki çocukların,aile baskısıyla kapatılmasına ben de karşıyım.Bu konuda ailelerin daha da bilinçlendirilmesi lazım.
             absurdizm
             insanların dini inançlarına karışılmasin. nasıl lgbt üyelerine saygı duyuluyorsa onlara da duyulsun. kimsenin ailevi sorunları kimseyi ilgilendirmez!
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.