18 Yaşında Apple'ın Ceo'su Tim Cook'a Zorla Domain Satan Türk
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   littlepickle
   Arkadaşın klavyesinden dökülen kelimeleri bizzati iletmekteyim. Gelin hikayeye geçelim; Sene 2018 lise son sınıf öğrencisiyim. Orta düzey bir adsense gelirine sahibim o dönemler. Yanlış hatırlamıyorsam bir akşam öyle rastgele domain sorgularken Apple'ın CEO'su olan Tim Cook adına timcook.org'u kayıt ettim. Domain oluşturulma tarihi:
   https://www.hizliresim.com/2b44zmv
   https://www.hizliresim.com/2b44zmv
   Tabii bir süre kimsenin bana ulaşmasını beklemiyordum sonuç olarak çok da değerli bir domain değil. Baktım olacak gibi değil internette Apple'ın ne kadar mailini bulduysam mail atmaya başladım. Türkiye müşteri desteğini arayıp satmak istediğimi belirttim onlar da yazılı bir dilekçeyi İstanbul'daki adreslerine postalarsam California'ya iletebileceklerini söylediler. Maalesef o dönem 18 yaşında olmadığım için imzamın bir geçerliliği yok ve kaale alacaklarını da çok düşünmüyordum bu yüzden çok irdelemedim. Staj yaptığım işletmede otururken Apple'da yetkili bir ablamıza benzeyen Kristin adında bir kadının mail adresini buldum ve şu maili gönderdim. Mail:
   https://www.hizliresim.com/qndb5e4
   https://www.hizliresim.com/qndb5e4
   Yine bir cevap alamayacağımı düşünürken aradan 3 gün geçmiş ve bana gece mail gelmiş. Maili gönderen kişi Scott.
   https://www.hizliresim.com/rzwf4wi
   https://www.hizliresim.com/rzwf4wi
   Çevirisi: "Sevgili Mehmet, Apple'da ticari marka ve alan adı konularını ele alan bir avukatım. Kısa süre önce timcook.org alan adını Tim Cook'a devretmeyi teklif ettiğiniz e-postanız iletildim. Öncelikle, bize ulaştığınız ve bu alan adını dikkatimize sunduğunuz için teşekkür ederiz. Transferi halledebiliriz. Bunu yapmak için lütfen alan adı kayıt kuruluşunuz GoDaddy ile alan adının kilidini açın ve bize yetkilendirme kodunu sağlayın, biz de aktarımı tamamlayalım. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz. Teşekkürler, Scott " Bu maili aldıktan sonra pazarlığa oturduk. Tabii o zamanlar çocukluğun da verdiği toyluk ve heyecanla 1.000 $ 'a domaini verdik. O hafta içi Apple'ın Türkiye'de anlaşması bulunan bir hukuk firmasından benimle iletişime geçtiler. Domain transferini halletik ve ödememi aldım. O dönem dolar kuru 4 TL civarındaydı. Lise son sınıf öğrencisi olarak 4.000 ₺ hiç de fena gelmemişti açıkçası.
    sairsel
    Apple CEO'su 18 yaşında mıymış? 🤔😁
    /
    0

    Tarihe Göre

    İçerik bulunamadı.