18 Mart Çanakkale Zaferi'nde Cephede Çekilen Tüylerinizi Diken Diken Edecek Görüntüler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   unutulmus
   1. Size ben taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. 2. Gönüllü Bombacı 3. Kahraman Mehmet Çavuş 4. 19'ncu Tümen Komutanı Yarbay Mustafa Kemal, Esat Paşa ve diğer komutanlar. 5. Çanakkale´de Bowet Zırhlısını Batıran Top ve Eratı 6. 57. Alay Komutanı Yarbay Hüseyin Avni Bey 7. Seyit Onbaşı 8. 5. Menzil Posta Heyeti 9. Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal Bey İstanbul´dan gelen bir yazarlar heyetine muharebe sahasını anlatırken. 10. 15 santimlik obüs bataryası mevzide.
    unutulmus
    11. Anafartalar Kumandanı Mustafa Kemal Bey´in İstanbul´dan Gelen misafirlerle görüşmesi. 12. Türk Bahriyelileri 13. Anzak İskelesi 14. Anafartalar´ı uzaktan seyreden bir kumanda heyeti. 15. Çanakkale´de tayyareye ateş eden iki topumuz. 16. 27. Piyade Alayı Sancağı'na altın ve gümüş imtiyaz muharebe madalyalarının takılması merasimi. 17. Ateşe hazırlanan bir top. 18. Bombalanan Çanakkale şehrinden bir görünüm. 19. Çanakkale Boğazı´nı ateş altına alan Türk topçusu. 20. Çanakkale Arif Bey Çeşmesi'nden Mehmetçiklerin su alışı.
     unutulmus
     21. Anafartalar Grubu Komutanı Albay Mustafa Kemal, Gelibolu 1915. 22. Çanakkale Cenub Grubu Sağ Cenah siperlerinde askerler. 23. Çanakkale civarında tahrip edilen binalar. 24. Çanakkale Mst.Mv.K. Albay Cevat Bey karargah subayları ile. 25. Kanlısırt´ta dikilen bir gazi alayının sancağı. 26. Çanakkale´de Kolordu Komutanı Hilmi Paşa ve karargâhı. 27. Çanakkale´de torpil topu. 28. İtilaf donanma gemilerinin Çanakkale Boğazı´na girişi. 29. Düşman bombardımanı neticesinde Maydos´ta yıkılan ev harabelerinde subaylarımız. 30. Düşmandan ele geçirilen bir silahın Türk askeri tarafından çalıştırılması.
      unutulmus
      31. Gizlenmiş bir posta dağıtım çadırı. 32. Seddülbahir´de düşmandan alınan 24 cm'lik bir top. 33. Nusret Mayın Gemisi
       strangestar
       Atalarımız ne zorluklarla kurtarmış biz 100 yıldır birbirimize düşmekten gelişemedik
        asit
        Bir imparatorluk yıkılırken küllerinden yeni bir devlet doğdu. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasındaki en büyük moral motivasyon kaynağı Çanakkale Zaferi'dir. Tarihin gördüğü en büyük savunma savaşını verirken tarih yazdıklarının ve tarihin seyrini değiştireceklerinin farkındalar mıydı acaba ? Ruhları şad olsun.. Emeğine sağlık, fotoğraf paylaşımları çok iyi olmuş. Hepsi birbirinden değerli..
         rahat
         atalarımızın ruhları şad olsun... yaşa mustafa kemal paşa yaşa!
          moon_night
          Okulda ki 100. Yıl töreninde sunuculuk yapmıştım o geldi aklıma... Ağlamamak için zor duruyordum...
           cesuryurek-
           Ruhları şad mekanları cennet olsun. Minnettarız...
            me_out_bye
            Şu insanların arasında olmak yaşamak için her şeyimi verirdim. Nereden nereye ?
             ozymandiase
             Buraları bizzat gezip görmek daha da etkileyici oluyor. Kesinlikle gidilmesi gereken yerler arasında.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.