15 Temmuz 2016'da Neredeydiniz ve Nasıl Hissettiniz Anlatın
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   killforyou
   ankara polatlı'daydım. arkadaşla birlikte balkonda kavun yiyorduk. darbe falan oluyor dediler aklımın ucundan bile geçmemişti öyle bir şey umursamadık hatta. tv falan yok, telefonlara bakmıyoruz. sonra sela falan okundu tekrar telefonu elimize alınca inanamamıştık yaşananlara.
    disi.ejderya
    Antalya'da tek başımaydim. Olayi haberde gordum. Anlam veremedim ve korkmuştum. Caddede eline bayrağını alıp disari çıkan o yasli amcayı görünce cesaretimi topladım.
     patronicee
     Eşim bahsetmişti birşeyler olacak diye ama kimse askeriyedeki tuhaflığın adını koyamıyordu. Bir asker eşi olarak jandarma karakolunun önündeydik öteki arkadaşlarla. Sabaha karşı eşimden haber alana kadar ayrılmamıştım oradan.
      peripedia
      Balkon keyfi esnasında, Ankara semalarında ses duvarını aşan F-16'ları görmem ve içeri kaçmam. En net hatırladığım ve hala hissettiğim duygu bu.
       sairsel
       Evde tv izlerken bir taraftan arkadaş grubumla yazışıyordum ki İstanbul'dan arkadaşlar köprünün askerler tarafından kapatıldığını falan yazdılar sonra haber kanallarını açtım dönemin başbakanı Binali Yıldırım bir kalkışma hareketinden bahsediyordu. Saat 00:00 olduğunda TRT kanalında darbe bildiri okundu. O anlarda ordunun gerçektende yönetime el koyduğunu düşündüm Sabaha kadar uyumadan gelişmeleri TV den takip edip ne olacağını bilmediğimden evden hiç çıkmadım.
        cute_is_just_my_cover
        Evimdeyim ve 15 Temmuz 'u 17-18 Temmuz' da öğrendim. Böyle bir dünyalıyım.
         gilad-pellaeon
         spordan dönüyordum minibüste duydum eve gittim işte bir şeyler dönüyor dedim sonra anladım devlete çöreklenen iki grup birbiri ile çatışıyor onlar yüzünden yüzlerce kişi ya öldü ya yaralandı. Zaten 15 temmuzun bilinçli şekilde planlandığına inanıyorum. Öncelikle fetöcülerin siyasi tarafı halen duruyor
         https://www.youtube.com/watch?v=OQEd67vsE0M
         https://www.youtube.com/watch?v=OQEd67vsE0M
         eski adalet bakanı bekir bozdağ 15 temmuzdan yıllar önce mecliste fetöyü övüyordu o bu ülkenin değeridir diyordu. Tutuklanmadı lan mecliste fetöyü öven adam tutuklanmadı ama ne bileyim bir bankaya parasını koydu şu bakkalın önünden geçti şunu yaptı gibi saçma sapan sebepler yüzünden yüzbinlerce insan khk ile işinden edildi. Tatbikata gittiklerini sanan binlerce masum er ve daha yeni okula girmiş insan hapse atıldı. Üstüne ülke ohal adı verilen hukuğun yok sayıldığı son derece korkunç karanlık bir devre sokuldu bu ohal senelerce kalkmadı. Cb çıkıp bu darbe bizim için büyük nimet zaten işçiler toplanıp grev yapmasın diye ohali getirdik gibi bir söz söyledi. Bununla kalınmadı başta Osman Kavala olmak üzere bir çok iş adamı siyasetçi delilsiz kanıtsız hapislere atıldı. Avrupa insan hakları mahkemesi bu hapse atmaları geçersiz saydı çünki ortada ne delil var ne bir şey var. 2018 yılında ise seçim zamanı akp ne dedi biliyormusunuz? Ohalin kalkması için oylar akp ye. Ya sanki senelerdir ohali kendisi getirmemiş. Sadece bunlar da değil. Parlementer sistemimiz değiştirilerek sadece tek bir kişinin söz söyleyebildiği tamamıyla ucube. Amerikada olan gerçek başkanlık sistemiyle yakından uzaktan alakası olmayan bir hilkat garibesi bir sistemi bu ülkeye dayattılar o günden bu güne enlasyon faiz ve hayat pahalılığı bu ülkeye dert oldu. Hak hukuk desen o bile yok. Bu ülkenin kurtuluşu güçlendirilmiş yenilenmiş eski zayıflıklarından arındırılmış bir parlementer sistem ve siyasi ahlak yasasıdır.
          buse01
          Uyuyordum bne
           somurtkan_sirin
           Antep'teydim 1 hafta kadar sonra Almanya'ya gidecektim, 14 temmuz gecesi erken yattım biraz ama bi tuhaflık hissetmiştim ve kendi kendime kesin bi şey olacak gidemeyeceğim demiştim,çok derin uyumuşum selaları falan duymadım, sabah haberlerden öğrenmiştim
            cinayetvaraga
            Tekirdağ sahilde hamile eşimle yürüyüş yapıyorduk.
             eo110
             Düğünde ve biraz alkollü idim. TSK da görevli arkadaşlarımı aradım çoğuna ulaşamadım.Tam olarak maaşımın yattığı saatler olduğu için düğünden çıkınca paramı çekip eve geçtim 🙂
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.