149 Bin Soru Çözerek Matematikte 10 Net Bile Yapamayan Kızın Babasının İsyanı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   eğitim sistemimiz cidden berbat. bu hep böyleydi. eskiden dersaneye gitmeden bir yere yerleşmeniz mucize gibiydi çünkü okullarda işlenen konularla liseye ya da üniversiteye giriş sınavında sorulan sorular farklıydı. dersanede öğretirlerdi. o derece saçma sapan bir sistemdi. görüyorum ki şimdi de değişen bir şey yok. gerçi bir çocuğun 149 bin soru çözmesi de ne kadar doğru bilemiyorum tabi. bana biraz abartı geldi. neredeyse günde 500 matematik sorusu çözmek demek yıl boyunca. bu da bir çeşit delilik...
   https://twitter.com/kursad0206/status/1401603605199822858
   https://twitter.com/kursad0206/status/1401603605199822858
    merilolika
    bu kadar soru çözüp net çıkaramayanda var bence bi terslik yapanlar nasıl yapıyor peki
     asit
     İsyan edene kadar kendine bi baksa keşke. El kadar çocuk 149bin soru ne Allah aşkına ya ? Nasıl bi verim almayı hedefledi acaba? Arada bi yemek yedirip su içireymiş keşke çocuğa. - Ayrıca utancından yüzüne bakamıyorsa evdeki sistemde de bi sıkıntı olabilir.
      strangestar
      Yazık bir seneyi sadece 80 dakikalık bir sınav belirliyo sınav olmasın demiyorum ama daha kolay yapılması lazım
       kisi
       Utanılacak bir şey yok. Çocuğa bunun iyi aktarılması lazım. Ayrıca çalışmada verim önemlidir. Safi büyüklük bir işe yaramaz. Zaten lise sınavı o kadar önemli değil. Okulda verilen eğitim belli. Öğrenen yine kendi öğreniyor. 'İyi' bir liseye giderse çevresi daha çalışkan olur, çalışma ortamı daha iyi olur. 'Kötü' bir liseye giderse de çalışkan olanın derecesi daha yüksek olur, daha iyi okul puanı alır. Öğrenen yine kendi öğreniyor. Ders dinleyerek olacak şey değil. Belirli bir yaştan sonra öğrenmeyi öğrenirsin ve kendin öğrenirsin. Hocalarına anlayamadığını sorarsın. Danışman olarak yararlanırsın. Edit: Bir de şu var: zorsa herkese zor. Siz 1000 metre koştunuz da diğerleri 100 metre mi koştu. Herkes 1000m koştu. Sıralama da ona göre olur. Önemli olan puan değil sıralama. Edit2: Çocukların fotoğraflarını internette paylaşmayın. İsterlerse ileride kendileri paylaşırlar.
        patiklipengui
        149 bin soru mu? Nasıl verim beklenebilir ki böyle bir çalışmadan? Çocuğa yazık, emeğinin çöpe gittiğini düşünüyor. Sisteme hak vermiyorum ama aile çocuk masanın başından gün boyu kalkmazken neredeydi? Böyle bir çalışma stili olabilir mi ya, yazık.
         sairsel
         Çocuğun ne kadar utandığı halinden belli :))
          merivella
          İstese 1 milyon soru çözsün sistematik ve sınava yönelik sorular çözmediği sürece başarı oranında belirli bir artış olmaz ki.
           littlejohn
           Tamam 149 bin soru cozmus de hepsini dogru mu cozmus ya da ne kadarini duzgun cozebilmis? 149 bin sorunun 148 binini yanlis cozerse tabi 10 net yapar😂 Saka bir yana cocuga o kadar yuklenilirse tabi ki de beyni yanar. Su an egitim sistemi cok yanlis ama bir yanlisi da aileler yapiyor. Cocuklar robot gibi yetistiriliyor. Sabah okul aksam kurs hafta sonu kurs ozel ders vs. vs. cocuk nefes alamiyor
            sedefartuny
            Benim sınavlara hazırlanırken çözdüğüm gibi çözüyorsa ki genelde soru ile biraz hasbihal olup akabinde üzerine kocaman bir soru işareti koyardım. Nicelik niteliğin önüne geçtiği için babanın böyle talihsiz bir açıklama yapması normal. Çocuklara üzülüyorum ben.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.