13 Yıl Hapsi İstenen Halil Sezai'nin Tahliye Edilmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Tuzla’da komşusunu darp ettiği gerekçesiyle "Silahla kasten yaralama" suçlamasıyla tutuklanan şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu'nun tahliyesine karar verildi. Anadolu 12. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Halil Sezai Paracıkoğlu Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) bağlanırken, müşteki Hüseyin Meriç ile taraf avukatları katıldı. Halil Sezai'nin savunması tamamlanmasının ardından avukatlar Sezai'nin tahliyesini talep etti. Mahkeme Halil Sezai, 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sezai, kararla birlikte ilk celsede tahliye edildi.
    ceviz-agaci
    tecavüzcülerin bir gün bile hapis yatmadığı bir ülkede bunamı şaşırdınız lol
     mervenizz_
     Ne bekliyordunuz ki? olacağı buydu
      ozymandiase
      Bu adam bunu baştan beri biliyordu. Zaten onca tecavüz ve tacizlere göz yuman bir adaletin bir yaşlıya uygulanan keyfi şiddete karşı ünlü birine ceza vermesi saçma olurdu. Hatırlarsanız şimdilerde sesi bile çıkmayan esamesi okunmayan biri var. Ozan Güven. Şiddet uyguladı da ne oldu. Yaptığı yanına kar kaldı. Hakeza Ahmet Kural için de aynısı geçerli. O olayda da bir şiddet söz konusuydu ama yalan denildi üstü örtüldü. Nüfuzunuzun olduğu kadar korkarsınız. Ama ters orantılı olarak işliyor tabii bu sistem.
       tivayci
       13 yıl değil , 1 yıl 11 ay. Bu cezanın da yatarı yoktur ki tutuklu kaldığı süre de var. Dosyanın içerğini bilmiyorum ama 1 yıl 11 ay ceza alan birinin tahliye edilmesi normaldir.
        yagmurt1
        Metrodaki sapkın herife ev hapsi verdiler ve bunun gibi daha niceleri elini kolunu sallayarak dolaşıyor bu ülkede daha neyi tartışıyoruz ki biz
         miller
         ne olacaktı ki, adam haklıyken haksız konuma diye müebbet mi yiyecekti. sırf adam sarayın adamı değil diye linç ettiler. bu zamana kadar tutuklu yargılanması saçmalıktı. geçmiş olsun, kendisine çeki düzen versin.
          bendemistimama
          Dunyanin en kotu infaz sistemlerinden birine sahibiz. Ayrica savciligin ust sinirdan isteme gibi bir sacmaligi var. Yine normal bir sokak kavgasi ve bunla irtibatli suclar 2 yildan asagi karara varmazken burada taraf unlu diye apar topar karar cikarmislar.
           cokbilmisdegilcokbilen
           Yani tabi tahliye doğru mu değil mi bilemem ama 13 yıl neydi zaten yahu? Millet birbirini boğazlıyor o kadar almıyor. Adalet yalnızca Halil Sezai'ye mi işliyor ben anlamadım.
            roxannee-
            Eee çok normal. Zaten onun 13 yıl yatıp asıl yatması gereken katil ve tecavüzcülerin dışarıda olması adaletsizliği bir kez daha gösterirdi bize. Böyle olunca adalete inancımız da bitmiyor!!!
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.