12 Soruluk Eğlenceli Genel Kültür Soruları (Part 1)
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   Kendi ellerimle buraya yazdığım bir yandan çözdüğüm bir yandan da sizinle paylaşmak istediğim güzel genel kültür sorularım var :) vaktinizi ayırıp çözersiniz umarım yorumunuzu da bekliyorum sorular hemen burada, cevaplar bu gönderinin cevaplar kısmında :) ------------------------------------------------------------------------------------------- GENEL KÜLTÜR SORULARI 1 : 1-)Yerden fışkırarak çıkan sıcak su kaynaklarına ne denir? a ) gayzer b) lav 2-)Aşağıdakilerden hangisi çocuk hastalığıdır ? a-) kabakulak b-) çiçek 3-) Türkiyede kaç tane coğrafi bölge bulunmaktadır ? a-) yedi b-) beş 4-) Türk hanlarının yaşadığı çerge olarak da bilinen büyük ve süslü çadırın adı nedir? a-) kümbet b-) otağ 5-)Gezilerini ‘Seyahatname’ adlı eserde toplayan Türk gezgin kimdir? a-) evliya çelebi b-) katip çelebi 6-)Mercekler ışığın hangi özelliği kullanılarak yapılmıştır? a-) yayılma b-) kırılma 7-)Türk tarihinin en ünlü mimarı kimdir? a-)mimar kemalettin b-) mimar sinan 8-)Aşağıdaki hangi coğrafi bölgede dağlar denize dik uzanır? a-) ege bölgesi b-) karadeniz bölgesi 9-)Aşağıdaki balık türlerinden hangisi memelidir? A-) köpekbalığı B-) Balina 10-)Aşağıdaki takvimlerden hangisini Türkler kullanmamıştır? a-) tibet takvimi b-) celali takvimi 11-) Pirinç hangi ürünün kabuğunun soyulması ile elde edilir? a-) Çeltik b-) yulaf 12-) Depremin büyüklüğünü ve süresini ölçen alete ne ad verilir ? a-) Tomograf b-) Sismograf ----------------------------------------------------------------------------------------- KAÇ DOĞRUNUZ VAR HANGİ SORU KAFANIZA TAKILDI YA DA HOŞUNUZA GİTTİ ? :)
    lutfen-ama
    Cevap anahtarını gördüm tüh ya.
     karolunita
     11/12 ayrıca son sorunun b'si sismograf olmayacak mı?
      somurtkan_sirin
      11/12 fizik sorusunu yanlış yaptık iyi mi jdjjfjdj
       me_out_bye
       1)A 2)B 3)Bilmiyom biliyomda sayamam onu şimdi 7 A 4)B kümbette olabilir ama 5)Bilmiyorum mantık yürütme A 6)B 7)Bilmiyorum B? 8)Bilmiyorum B A da olabilir mantık yürüttüm. 9)Balina B bilmiyorum mantık yürüttüm. 10)Bilmiyorum B 11)Bilmiyorum. 12) Simograf B (sismograf doye duyyoduk hep) Mal mıyım hocam ? 🤔😐
        imcherry_
        10 doğrum var sjfjdjfjd
         mrsnl33
         12/12😏😏
          strangestar
          11/12 coğrafyadan gittik
           yabadabadu
           easy bu, hard gelsin
            eflayilmaz
            12.soru disinda genel kültür doluyuz yine
             nickiharuto
             Çok güzel program. Ellerine sağlık haftada bir olsun. Cevaplar 1 saat sonra gelsin. Salı Cuma dio müzik programı, perşembe dio kahvehanesi, cumartesi konuk Evi var çarşamba da senin sorular olsun.. Ellerine sağlık teşekkürler.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.