11
10.10.2020
10 Ekim Ankara Garında Yaşanan Katliamı Hatırlayalım
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ozlmli
   Kendime çok kızdım. Twitter'da gezinirken gördüm ve ilk hatırlayamadım ne olduğunu.. Biraz daha baktım, sonra düştü jeton. Bu benim suçum muydu yoksa hangi birini hatırlayacağımı şaşırmam mıydı bilemedim. 10.10.2015... Çok uzağa gitmeye gerek yok sadece 5 yıl. Evet evet 5 yıl önce Ankara tren garında tam 103 kişinin öldüğü bir patlama yaşandı. Fotoğraflara baktıkça hatırladım o an ne hissettiğimi. Ağlamıştım çünkü dayanılır gibi değildi. Asfalt diye bir şey kalmamıştı, her yer vücut bütünlüğü bozulmuş cesetlerle doluydu. Tabi kiminin üzeri gazete vb. ögelerle kapatılmış olsa da anlaşılıyordu. Emek Barış Demokrasi mitingi için tren garının önünde toplanan insanlar, daha mitinge başlayamadan hayatlarını kaybetti. Peşpeşe 2 IŞİD üyesinin kalabalığın içerisinde kendini patlatmasıyla onlarca can gitti. Unutmalı mıyız? Hayır. Unutturmalı mıyız? Hayır. Peki bunun bedelini kim ödeyecek. Sen, ben, o, şu, bu.. Kim?
    cinayetvaraga
    Acılar o kadar çoğaldı ki, hatırlamak için iyi günleri unutmak lazım. düğümleniyor sürekli boğazımıza okuduğumuz her kaybın adı. nasıl anlatacağız çocuklarımıza?
     badideasensei
     Bazen o günlerin tarihini hatırlamanın önemi yoktur. Unutmadan yaşayacaksın ölenler için , daha çok kişi ölmesin diye yaşayacaksın. Yapanın da sebep olanında gözüne bata bata yaşayacaksın... Sevgiyle
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.