10 Bin TL Maaş Alıp Yalnız Yaşayan Birisi Ne Kadar Sürede Araba Alabilir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   maskoff
   birçoğumuza göre iyi bir maaş olan 10 bin tl ile bir kişi ne kadar sürede araba alabilir? 10 bin tl maaş aldığı için harcamaları da ona göre değişiyor haliyle. diyelim ki kiraya 1700 lira veriyor. ulaşım için 800 lira harcıyor. yemek için tek başına kaldığından dışarıdan söylüyor 1600. kıyafet konusunda çok fazla masraf yapmıyor 1000 tl de orası. haftada bir kez dışarıya çıkıp yemek yiyor alkol içiyor 1200 orası. 3700 lirası sadece yeme içme kıyafet kira haricinde elinde kalan miktar. orta sınıf bir otomobil almak istese 150 bin tl'yi gözden çıkaracak. sadece maaş alarak bir arabayı kaç senede alabilir? benim güzel ülkemin alım gücü neden bu kadar düşük?
    me_out_bye
    1 sene.
     mrlawyerkk
     Alamıyor ki 10 bin lira maaş alıp 3 bin 4 bini harcayıp 6 bin lira kenara atmak gibi bir matematik yok ki o harcamalar da 10 bin lira kazanca göre şekilleniyor.
      patronicee
      Kredi çekip hemen alınabilir.sonra da kamçılana kamçılana öder. Ama bugün ama yarın, öder yani. Olumsuz bir durumda satar ki zaten git gide fiyatlar yükseliyor. Zarar etmez yani. Yaşam kalitesinden biraz ödün verirse daha kolaylaşır iş.
       peripedia
       Alamaz.Hep bir şeyler kısacak kısacak da 3-4 yılın sonunda anca o da üç dört yıla araba piyasası ne olur Allah bilir.
        kafatamircisi
        Bu devirde daha para biriktirip bişeyler alan varmı varsa eğer takdir etmek lazım
         makeup_melis
         Abim istanbulda 10 bin liranın üzerinde maaş alıyor. Yılda 3 kere 30 bin TL civarı ek ödeme gibi birşey alıyor, 30+30+30=90 bin TL Ortalama yıllık gelirini hesaplarsak; 90.000+12.000=102.000 TL Evli ve çocukları yok. Eşide eskiden kazakistanda gençliğinde ünlü bir sanatçıymış ama sonra ününü yitirmiş, youtube kanalına video/cover çekip yayınlıyor bu sıralar, klip çıkarmıyor. İstanbulda beraber yaşıyorlar. Lüks bir sitede yaşıyorlar, sitenin bahçesi millet bahçesi büyüklüğünde maşallah dermişim ama baya büyük bir bahçesi var. Bunlarla beraber çok borcum var diyor, borçtan yiyorum diyor. Bir insanın geliri ne kadar fazla olursa o kadar çok harcamayı sever, lüksü sever. KONUDAN BAĞIMSIZ BIR YORUMDUR. :) DIKKATE ALMAYIN
          rafadanlop
          Yine iyi fiyatlar biçmişsin bence çok daha fazladır. 10 Bin TL bile araba alması için yeterli değil. Ülkede Bilgisayar ve telefon için bile kredi çekiliyor zaten.
           abdes_terligi
           150 bine otomobil orta sınıf mı oluyor şimdi ajskdalsd
            bukafelos
            Ben hemen aldım valla.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.