"Zoruma Gidiyor" Denilen Şeyler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ozymandiase
   Zengin ile fakir arasındaki ayrım benim zoruma gidiyor. Bu kadar uçurum olması hayatın her alanında. Zenginler hayatları yatlarında villalarında, en güvenli sitelerde yaşarken, fakirler derme çatma yerlerde canı burnunda yaşıyor her an. Başını sokacak bir evi bile zor buluyor kimi zamanlar. Zenginler ejder meyveli smoothieler içerken, fakirler 2. ekmeği alırken tekrar düşünüyor. Zenginler kollarına 1 yıllık asgari ücret değerindeki çantayı takarken, fakirler bir kıyafeti 10 yıl giyiyor, ayağına giyecek ayakkabıyı zor buluyor. Zenginlerin çocukları en iyi okullarda okuyup özel dersler alırken, fakirler eba'ya erişecek televizyona bile sahip değil. Say say bitmez bu gözümüze gözümüze batan eşitsizlik. Evet kabul dünyanın düzeni böyle belki ama bu kadar da uçurum olmamalı.
    asit
    çoğu kişi zengin fakir eşitlik der ama yolda evsiz/sokakta yaşayan birini görünce yolunu da değiştirir.. (sözüm meclisten dışarı tabiki)
     eefenizz_
     "Görüldü atılması"
      ceviz-agaci
      Yaşamak ve düşünmek
       bendemistimama
       Bu ulke bana oyle seyler gosterdi ki ve yine oyle seyler cok normalmis gibi kabul edildi ki artik hicbirsey zoruma gitmiyo.
        tivayci
        Şeref ekmek bulamazken şerefsiz budu götürdükçe ciger aney içim yanıyor
         dr.rock
         İnsanların bu kadar ağır mal olması (Bkz: kasım indirimleri, AKP)
          redblack
          Benim vergilerimle bana caka satilmaya kalkmasi, benim vergilerimle saraylarda yaşanmasi, benim oyumla milletvekili olmus kişinin benim vekilim olamamasi, liyakatsiz insanlarin tanidik kontenjanindan bir yerlere gelmesi, benden kuruşu kuruşuna vergimi alirken, milyonlarca vergi borcu olan kişinin tek kalemde vergi borcunun silinmesi, ayni kisinin devlet bankasindan kredi kullanarak ihale alip milletin amk. koyacaz demesi, Ataturk'ün kurdugu Diyanet İşlerinin baskaninin Atatürk'e nefret dolu söylemleri, dağ basindan gelip hazine arazisine gecekondu yapan kisiye oy baglamak için tapu verilmesi, 1 paket makarnaya muhtac hale gelmis insanin hukumeti savunmasi, vatandasi perisanken somalinin borcunun silinmeye kalkinmasi, muhalefetin muhalefet olmayi becerememesi, 80 milyon insanin 600 kisiyi doyurmak için canla başla calisir halde olmasi zoruma da gitmiyor direkt kanima dokunuyor!
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.