7
6.11.2020
"Zoruma Gidiyor" Denilen Şeyler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ozymandiase
   Zengin ile fakir arasındaki ayrım benim zoruma gidiyor. Bu kadar uçurum olması hayatın her alanında. Zenginler hayatları yatlarında villalarında, en güvenli sitelerde yaşarken, fakirler derme çatma yerlerde canı burnunda yaşıyor her an. Başını sokacak bir evi bile zor buluyor kimi zamanlar. Zenginler ejder meyveli smoothieler içerken, fakirler 2. ekmeği alırken tekrar düşünüyor. Zenginler kollarına 1 yıllık asgari ücret değerindeki çantayı takarken, fakirler bir kıyafeti 10 yıl giyiyor, ayağına giyecek ayakkabıyı zor buluyor. Zenginlerin çocukları en iyi okullarda okuyup özel dersler alırken, fakirler eba'ya erişecek televizyona bile sahip değil. Say say bitmez bu gözümüze gözümüze batan eşitsizlik. Evet kabul dünyanın düzeni böyle belki ama bu kadar da uçurum olmamalı.
    asit
    çoğu kişi zengin fakir eşitlik der ama yolda evsiz/sokakta yaşayan birini görünce yolunu da değiştirir.. (sözüm meclisten dışarı tabiki)
     redblack
     Benim vergilerimle bana caka satilmaya kalkmasi, benim vergilerimle saraylarda yaşanmasi, benim oyumla milletvekili olmus kişinin benim vekilim olamamasi, liyakatsiz insanlarin tanidik kontenjanindan bir yerlere gelmesi, benden kuruşu kuruşuna vergimi alirken, milyonlarca vergi borcu olan kişinin tek kalemde vergi borcunun silinmesi, ayni kisinin devlet bankasindan kredi kullanarak ihale alip milletin amk. koyacaz demesi, Ataturk'ün kurdugu Diyanet İşlerinin baskaninin Atatürk'e nefret dolu söylemleri, dağ basindan gelip hazine arazisine gecekondu yapan kisiye oy baglamak için tapu verilmesi, 1 paket makarnaya muhtac hale gelmis insanin hukumeti savunmasi, vatandasi perisanken somalinin borcunun silinmeye kalkinmasi, muhalefetin muhalefet olmayi becerememesi, 80 milyon insanin 600 kisiyi doyurmak için canla başla calisir halde olmasi zoruma da gitmiyor direkt kanima dokunuyor!
      eefenizz_
      "Görüldü atılması"
       dr.rock
       İnsanların bu kadar ağır mal olması (Bkz: kasım indirimleri, AKP)
        monaiman
        Yaşadığım coğrafyada, hakkım olanı ya zengini ya Suriyelisi ya da hak etmeyen birinin alması.
         tivayci
         Şeref ekmek bulamazken şerefsiz budu götürdükçe ciger aney içim yanıyor
          bendemistimama
          Bu ulke bana oyle seyler gosterdi ki ve yine oyle seyler cok normalmis gibi kabul edildi ki artik hicbirsey zoruma gitmiyo.
           ceviz-agaci
           Yaşamak ve düşünmek
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.