'Yanınızda Kimse Yoksa Maske Takmanız Gerekmiyor' Diyen Koca'ya Tepki: 'Bundan Polisin Haberi Var mı?'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Dışarı çıktığınızda yanınızda 2 metreden daha kısa mesafede kimse yoksa maske takmanız gerekmiyor" dedi. Koca, halihazırdaki uygulamayla çelişen bu sözleri nedeniyle sosyal medyada eleştirildi. Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin ile birlikte ortak açıklama yapmıştı. Koca, buradaki konuşmasının bir bölümünde "Virüsün nasıl bulaştığını bildiğimiz için kişisel tedbirler önemli; dışarı çıktığımızda illa yanınızda 2 metreden daha kısa mesafede kimse yoksa maske takmanız gerekmiyor, ama birileri 2 metreden daha yakın mesafede yanınızdaysa takmak gerekiyor" ifadelerini kullandı. Haziran 2020'den bu yana maske takmayanlara kolluk kuvvetleri tarafından 900 lira idari para cezası uygulanıyor. Bugüne kadar maske cezası kesilenlerin sayısı ise tam olarak açıklanmış değil.
   https://onedio.com/haber/-yaninizda-kimse-yoksa-maske-takmaniz-gerekmiyor-diyen-koca-ya-tepkiler-bundan-polisin-haberi-var-mi-982963?ref=slider1
   Detaylar
    berat_redflag
    "Diktatör Tayyip Erdoğanın Ordusu Suriyeye gidecek!" RTErdoğan
     -lucy-
     Kimse takmıyordur zaten. Sokağın ortasın da kimse takmıyor, bunu şaapacaklar? Dağda ki keçilerini otlatan teyzeye ceza kesmişler gerçii.. Nasıl bi kafa yapısı bu? Bi dedikleri diğerine asla ama asla uyuşmuyor.
      detokssuyu
      Arabasında tek başına yolculuk ederken maske takmadığı için ceza kesilen bir tanıdığım var. Bir karar mı verseniz ve bir zahmet makul bir karar verin. Arabada da yalnızken maske ile boğulmayalım.
       roar
       Umarım vardır bugün çok kişi gördüm böyle.
        avci-kiz
        O virüsğn havada asılı kaldığından haberin var mı
         mrlawyerkk
         Hayda, e o cezalara itirazlar başlar o zaman hazırlayın paraları. Ya da Sayın Koca'ya r yaptıracaklar. İkincisi daha olası tabii.
          sahtefilozof
          Bazı şeylerin alışkanlık kazanması için sürekli olarak tekrarlanması gerekir. Örneğin yeni araç sürmeyi öğrenen bir bireyin hiç kimsenin olmadığı bir yolda bile araç sürerken sinyal vermesi gerekir. Anlaşılıyor ki pandemi uzun bir süre daha hayatımızda olacak. Yanımızda kimse yoksa bile dışarıda maske takmak, hiçbir yere dokunmamış olsak bile temizliğimize dikkat etmeliyiz.
           gizemino
           Şaşırmıyoruz. Ama ben de biri yoksa ufaktan bir maske indiriyorum biri geliyorsa takıyorum. Polisi de görmüyorum genelde tabii
            ozymandiase
            Kimse maske takmıyor ki zaten parklarda falan :d
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.