'Toplum İslam’ı Hızla Terk Ediyor, Deizm Çığ Gibi Yayılıyor'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Türkiye’de insanların İslam’a olan inançlarını terk ettiklerini, deizmin “çığ gibi yayıldığını” söyledi. Kaplan, bugünkü köşe
   https://www.yenisafak.com/yazarlar/yusufkaplan/felketin-can-sesleri-islmin-terkedilmesi-tehlikesi-2057160
   yazısında
   “Çok ürpertici gelebilir ama açıkça gördüğüm şey, toplumda deizmin çığ gibi yayıldığı, insanların İslâm’ı, İslâmî duyarlıkları hızla terk ettikleri yakıcı gerçeğidir” ifadesini kullandı. "Gelen dalga hepimizi silip süpürebilir... " “Uyarıyorum” diyen Kaplan, şunları yazdı: Böyle giderse, fazla değil 10 sene içinde, İslâm protestanlaştırılır, Müslüman insanların hayatlarından da hızla çekilir, camiler, vakit namazlarında bomboş kalır ya da sadece ölümünü bekleyen ihtiyarların son gidecekleri yere, ölüm mekânına dönüşür ve sadece “cuma âyinleri” yapılan kiliselerin derekesine düşebilir! Kaplan, “Toplum, İslâmî duyarlıklarını yitiriyor, İslâm’ı terk ediyor hızla...” diye yazdı ve yazısını şöyle sonlandırdı: Gelen dalga hepimizi silip süpürebilir... Hız, haz ve ayartıya dayalı dromokratik kültür, postmodern popüler teknopagan kültür, toplumun genç kuşaklarının mankurtlaşması, metamorfoz yemesi, İslâmî köklerini, dolayıyla İslâm’ı terk etmesine yol açabilir. İslâm’ın terkedilmesi ya da yitirilmesi, bu toprakların elimizden gitmesi ve tarihten çekilmemizle sonuçlanabilir. Macar ve Bulgar örnekleri capcanlı duruyor önümüzde. İlgili herkesi yüksek sesle uyarıyorum: İslâm’ı terk edenler, bu ülkeyi leş kargalarına dekor yapmaktan çekinmezler, bunun neye malolabileceğini bile düşünemezler: Toplumun İslâmî omurgasını, duyarlıklarını ve ilkelerini yitirmesi, bu toplumun toplum olma özelliklerini de yitirmesi, erimesi ve tarihten çekilmesi ile sonuçlanır -Allah korusun. Yeni Şafak ve
   https://www.indyturk.com/node/290526/haber/yusuf-kaplan-toplum-i%CC%87slam%E2%80%99%C4%B1-h%C4%B1zla-terk-ediyor-deizm-%C3%A7%C4%B1%C4%9F-gibi-yay%C4%B1l%C4%B1yor
   Independent Türkçe
    gulun
    Adamı desteklemiyorum vb. siyasetçileri desteklemediğim gibi..olay adamın görüşü vs değil.şunu bilelim herhangi birinin görüşü İSLAM değil.bu tip insanlar üzerinden dine saldırmayalım lütfen. konuyu açacak olursak şunu belirtmek isterim ki İslamı tam olarak bilmesem iktidar,siyaset,diyanet vb.gibi islamı yaşayan veya yaşadığını sanan -sömüren-topluluklar olduğu için yanlış anlayacağım için korkarım ki benim de kafam karışırdı.. çünkü nerden tutsan elinde kalıyor..kendi yaşamıyor dini kendine uyduruyor..tarihimizi bile yanlış anlatıyor...günümüzde bu şekilde gençlerin olmasının sebebi bunlar..tek temennim bu gibi din tacirlerini dikkate almayıp kendi vicdanlarıyla DOĞRU KAYNAKLARdan dinlerini İslamı öğrenseler.. günümüzdeki islamı sömürenleri de,herşeyi çok iyi bildiğini zanneden,Kuran-ı bile tam olarak bilemediği için saçma çevirilerden yorumlayan ve yalan veya yanlış olduğunu iddia eden cahil din düşmanlarını da ayrıştırabilecek bilgiye sahip olsalar keşke...bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmak isterim gerçekten
     cinayetvaraga
     Türkler islamsız da vardı, vatanları da vardı, vatan da buldular, yıkılıp tekrar kuruldular, öldüler, dirildiler ama yılmadılar. Bu konuyu tarihten yitip gitmek gibi yorumlamak çok büyük bilgisizlik, gaflet ve işgüzarlıktır.
      tsukyomi
      Çığ gibi yayılmak, dalgaların süpürmesi ne demektir? Türkçe konuşamayan insanları yazar yapıyorlar, fikir adamı yapıyorlar, bir de gazetede yayınlanıyor. Umarım o dalga hepinizi süpürür ne diyeyim artık.
       redblack
       Baskı insanı uzaklaştırır her konuda.
        monaiman
        Ne varmış Deizimde, mis gibi.
         abar-caba
         İmsm hatip okuyanların yüzde 60'inin Deist olduğunu duymuştum. Ne kadar baskı o kadar tepki.
          detokssuyu
          Çünkü insanlar okuyorlar, araştırıyorlar, her şey ortada artık ve insanlar kendi akıllarına, mantıklarına daha çok değer veriyorlar artık. Kaldı ki deizm ya da ateizm ya da inançla topraklarımızın ne alakası var? Her şey bitti böyle mi korkutmaya çalışıyorsunuz şimdi?
           gilad-pellaeon
           norveç ateist topraklarını kaybettimi? tarih sahnesinden silindimi? japonlar ateist topraklarını kaybettimi tarih sahnesinden silindimi? böyle saçma sapan açıklamalar yapıyorlar geçin bunları deizm ve ateizm insanlığın kurtuluşudur bakın 20 senedir kuranla dinle öyle bir baskı yaptılar öyle milleti baskıladılar ki hani başörtüsü yasağı olan dönemdekilerden farkları kalmadı sadece roller değişti. Eskiden muhteşem değildi belki ama en azından millet yurtdışına kaçmak için fırsat kollamıyordu bakkaldan bir kova peynir ve yağ 100 liraya yakın fiyatla satılmıyordu halk açlık çekerken yöneticiler sarayda sazlı türkülü eğlence düzenlemiyordu. Ne bekliyordunuz? tabi çıkacak millet dinden ben mesela bunların döneminde doğdum ve dinden çıktım bunların sayesinde. Zulme karşı tepkimdir dinden çıkmak diyanet mesela al yaşam biçimimize karışıyor alkol içenlere terörist muammelesi yapıyor ateist vatandaşa piç muammelesi çekiyor ama sarayda yapılan israfa ses çıkardıklarını görmedik. Ensar vakfına ses çıkardıklarını görmedik. baksana şu rezalete konuşan eleştiri yapan kanallar bile bir bir kayyumlarla baskı altına alınıp imha ediliyor 26 günlük olay tv ya arkadaş 26 günlük kanalı sen niye kapatıyorsun hiçmi insafın yok?
           https://www.youtube.com/watch?v=NWbUD2BljAk
           https://www.youtube.com/watch?v=NWbUD2BljAk
            lovewkoko
            eskiden kendi mahallenden olmayan biriyle iletişim kurmanın tek yolu mektuplaşmaktı. daha sonra radyo girdi araya birilerinin kontrolünde, daha sonra telefon, daha sonra televizyon. onda da çok sağlıklı bir iletişim söz konusu değil tabii. şimdi bilgiye ulaşmak ve farklı fikirleri okumak saniyeler sürüyor. bilgi çağında insanların eski alışkanlıklarını terk etmesi çok olağan. buna paniklemek çok saçma. ne yani eskisi gibi mi kalacağını düşünüyorsunuz her şeyin?
             nobodyy1
             Kaplan bey çok mu içiyor acaba, merak ettim. Ülen sana ne millet hangi dine inanıyor ya da inanmıyor. Sana mı kalmış?? Sen mi kurtaracaksın ülkeyi yoksa İslam mı?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.