41
14.12.2020
"Soğuktan Titremek Sana Yakışmıyor" Bir Reklam Sloganı Olabilir mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Columbia markasının mont reklamı ciddi tartışma yarattı. Reklamda "Soğuktan titremek sana yakışmıyor" ibaresi utanç verici, gurur kırıcı bulundu. Evet bizim ülkemizde soğuktan hayatını kaybeden insanlar var ama açlıkla mücadele eden insanlar da var. Tüm yemek reklamları aynı düşüncesizlikle itham edilmeli mi? Bu slogan çok keskin olabilir, katılıyorum ancak tüm reklam sektöründe bu gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Bu tektaşın varsa değerlisin, bu gece kremini kullanıyorsan güzelsin naraları atan markalar. KFC'nin hamburger fotoğrafı ile süslediği "Bakması bedava" sloganı da aynı düşüncesizliğe sahip bence. Yani maruz kaldığımız tüm reklamlarda bu durum var aslında.
    detokssuyu
    Bu da KFC'nin reklamı
     sedefartuny
     Olmuş ama olmasaymış daha iyiymiş. Ülkenin sosyo-ekonomik yapısını reddetmemek lazım. Hele bu günlerde. Reklamcılık zaten tüket tüket diye kışkırtan bir sektöre dönüşeli çok oluyor.
      gregory_
      Reklama yardim ediyorsunuz böylece.
       cinayetvaraga
       Reklamcıların duyarsız oldukları aşikar.
        redblack
        Reklamin iyisi kötüsü olmaz dediklerinden.
         tsukyomi
         Önce soğuktan titremeyi yakıştıran sistem utansın, sonra sıra gelirse bunlar da utanır.
          pillowtalk
          Bence bunun bir özürü olarak yetimhanedeki çocuklara falan yardım yapmalılar. Gerçi reklamın iyisi kötüsü olmaz. Böylesine global bir marka bunun sonuçlarını elbette düşünmüştür yani.
           vogelfrei
           oldukça rahatsız edici, her sınıftan insanın göz önüne alınarak bu çeşit reklamların yapılması gerekiyor
            nickiharuto
            Ses getirmekse amaç getirmişler anlaşılan. adilik ise bini Bi para.
             cokbilmisdegilcokbilen
             Bu tarz reklamları yapanların zerre kadar sosyoloji, antropoloji bilmediği gibi hiçbir şekilde empati yeteneklerinin de olmadığını düşünüyorum. Geçenlerde ki Dardanel reklamından da bir o kadar iğreti olmuştum. Ancak bu başka. Bu aşırı derecede düşüncesizlik ve gurur kırıcılık örneği. Asla ve asla kabul edilemez. Keşke birazcık vicdana sahip olunsa.
              nymphomaniac
              nekadar etik bilemem lakin başarıı bir reklam olduğu aşikar.
               tebasbus
               Dünyadaki en zengin 42 kişinin mal varlığı, dünya nüfusunun %50’sine tekabül eden 3,6 milyar insanla eşitmiş ve en zengin 10 ülkenin geliri de en fakir 10 ülke gelirinin tam 77 katıymış. Bu reklam sloganı olur mu diyeceğimize bu 42 kişinin, bu kadar parayı mezara götüremeyeceği konusunda bilgilendirmemiz daha sağlıklı gözüküyor.
                apollonia-corleone
                Tepki sanırım Türkiye’de gösterilmedi.Amerika’da aşırı derecede bir duyar ve linç kültürü var arkadaşlar.Sosyo-kültürel yapılarının büyük etkisi var bunda.Bu reklama bakınca beni rahatsız etmedi ama soğuktan donan bir evsiz haberinin ardından gelse muhtemelen sinirlendirirdi.Reklam sektöründe etik önemli ama fazlası da greenwashing durumlarına giriyor,o etiği karşılamıyor malesef
                 wb-
                 Türkiye'de yapılmasa aslında iyi reklam. Ama ülke şartları düşünülünce...
                  belizzimaaa
                  İnsanların egolarına oynuyorlar çünkü. Gerekirse evsizler, fakirler soğuktan donarak ölsün ama üşümek sana yakışmıyor. gidip kredi kartına 8 taksit yaptırıp al hemen.
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.