"Skechers Markası Kaliteli Mi? 2 Yıl Garanti Adı Altında Müşterilerini Kandırıyor Mu? Tüketiciyi Kim Koruyacak" Adlı Yazımı Okumaktasınız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mustafa-mirac-hisoglu
   Öncelikle rahatlığıyla tanınan skechers markasında yaşadığım sorunlar ve ilgisizlikleriyle konuma başlamak istiyorum.Daha sonra işin nereye gittiğini ve bu ülkede tüketicinin ne kadar korunduğunu iszlere bırakıyorum.iyi okumalar. Skechers markasının kendi ürünlerinden övünerek 2 yıl garanti vermesi olayının gerçekliğini gün yüzüne vuruyorum. Bu gerçeklik 10k takipçili Twitter hesabımdan da yayınlanacaktır. Ürün rahatlık açısından iyi fakat malzemeleri kalitesiz ve çok kötü. Daha 1 ay geçmişken iç kısmının deforme olmasını Şikayetvar'da tüm kullanıcılarda aynı hatanın olmasından dolayı fazla üstelemiyorum. Asıl sorun yan kısımdan da açılması ve tamirat istemenize rağmen tamirat yapılmaması. Buradan Skechers markasına sesleniyorum siz müşterilerinizi 2 yıl garanti vererek aldatmaya devam mı edeceksiniz. Garanti demek ben bu ürünün arkasında dururum demek, herhangi bir sorunda müşterimin yüzü gülerek ayrılır demek. Ama garanti adı altında kalitesiz kumaş kullanırsanız elbet bu ürünleri kullanan müşterilerinizin azalacağını bilmeniz gerekir. Ürün en az 2 kere müşteri hizm. Gitti fakat reddedildi. Önceden sadece tamir edilmesini ya da değiştirilmesini istedim. Müşteri hizmetleri iyi niyetli gibi gözükmesiyle müşterilerini bir daha aldattığını öğrendim. Skechers'ten en az 6- 7 ayakkabı almışımdır, sırf rahatlığından dolayı; ama sırf 2.3 ay sonra kullanılmayacak kıvama gelen ayakkabıyı kim satın alır ki... Müşteri hizmetlerinin ilgisizliğinden dolayı öncelikle Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Önce evet 1 ayda deforme olması imkansız kabul edelim dedikleri halde, red cevabı veren bir Tüketici Heyeti gördüm. Tabii ki sonrasında mahkemeye 400 TL vererek dava açtım. Pandemiden dolayı 1 yıl uzayan davadan bıktım. En sonunda bilirkişi raporu ürünün aynısından istenip test edilmesi kararını sunmasına rağmen; Bizim adaletsiz adaletli ülkemizde yine güçlülerin kazanacağını çok değerli hakime hanımın zaten 2 kere teste göndermişsin. Böyle test ilimizde yok 1000 TL daha vermen gerekir, bulgurdan olma gibi atasözleriyle verdiği karar sonucu. Ülkemde adaletin olmadığı ve Tüketicilerin korunmadığını bir kez daha görmüş oldum. Şimdi okuyucularıma sesleniyorum. Bu ülkede Kime güveneceksiniz. Kendini büyük marka gibi gören Skechers'A mı, Tüketici Hakem Heyetine mi, yoksa ülkemizde adaletin arandığı Tüketici Mahkemesi'ne mi? Takdiri sizlere bırakıyorum. Bu tür markalardan alışverişi keserseniz tüketicilerin değeri anlaşılır ve daha kaliteli ürünler satılacağından emin olabilirsiniz. Bu yazımı dergipark.org, tüketici dergisi ve Twitter'dan da okuyabilirsiniz. Teşekkürler. Mahkeme esas no 2019/440 ve gelen cevap Skechers; Değerli Müşterimiz; Ürününüzle ilgili gerekli inceleme, ilgili ekibimiz tarafından büyük bir hassasiyetle yapılmıştır. Yapılan inceleme sonucunda üründe üretimden kaynaklanan bir hata tespit edilmemiştir. Üzülerek belirtmek isteriz ki şu aşamada ürünle ilgili talebinize olumlu dönüş yapamıyoruz.
    horny
    okurken ben sinirlendim ya. rezalet... tüketici hakem heyetinin yaptığına ayrı sinir oldum dava masraflarına ayrıca. kararın 1 senede bile çıkmamasına ayrı test yapmak için 1000 tl vermeye ayrı. bizi kim koruyacak cidden. çoğumuz lanet olsun diye peşine düşmüyoruz haksızlığın.
     kania_
     Marka bilindik bi markamı ilk defa duyuyorumda
      efla_tun
      İtiraf ediyorum dioda uzun olan hiçbir yazıyı okumuyorum Başlık sahibinin yazdığı gibi
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.