"Siz Gelin Benim Burada Çektiklerimi Bir Gün Çekin" Diyen Almancı Genç
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   E tabii kurulu düzenleri bozup gelemiyorlar, ah bir kurulu düzenleri olmasa. Almanya'yı beğenmiyorlar ya bakar mısınız? Almanya'ya göçünce etraflarında Katya'ların olduğu bir hayat bekliyorlar büyük olasılıkla sonrasında hayal kırıklığına uğrayıp "Siz gelin benim burada çektiklerimi bir gün çekin" diyorlar. Elbette kimse size cennet bahçesi sunmuyor oralarda farkındayız ama Türkiye'de yaşıyor olmakla kıyaslayınca gayet güzel hayatlarınız olduğunun farkındayız sevgili Almancı'lar.
   https://onedio.com/haber/-gelin-burada-cektiklerimizi-bir-gun-cekin-diyerek-almanya-yi-kotuleyen-gurbetci-993910
   https://onedio.com/haber/-gelin-burada-cektiklerimizi-bir-gun-cekin-diyerek-almanya-yi-kotuleyen-gurbetci-993910
    littlejohn
    Seve seve cekebilirim
     me_out_bye
     Sağdaki çocuk ama haklı olarak konuşuyor. Soldaki büyük çocuk. Savunma mekanizmasına geçmiş saçmalıyor hiç dinlemiyor. Biliyoruz ırkıçılık falan var kimse çok kolay demedi oranında sorunları ayrı BİLİYORUZ anladık ama kendini bir Türkiye'li ile bir tutamazsın kardeşim. Sen avrupa ülkesinde yaşıyorsun bunu anla bak. Havadan mı veriyorlar çalışıyoruz bizse diyorsun. Yok birde havadan verseler zaten CENNET olacak. Çalışacaksın tabi, ikimizde çalışıyoruz ama sen insan gibi karşılığını alıyorsun biz ? Anlatılmak istenen bu, anlayın artık mk. Hesap yapmışlar. Yurtdışındaki 1 saatlik iş TRde şu kadar zaman ediyor diye? En açık sade örneği. Daha ne konuşuyon yani? Olay bu işte. Biz o şartlara hayalimiz yani sen o şartlarda yaşıyor TR'nin içini bilmiyorsun konuşup duruyon aq. Haksız olan sensin.
      madlisa
      valla salt yobaz ya oraya nasil gitmis niye gitmis bilmiyorum ama su tiplere benim bile ırkçılık yapasim geliyor adam doğru düzgün tartışmaya calisiyor kadin boğğk diyo kültüre bak
       torture
       Biletimi sen alırsan kosa kosa gelirim knk
        abdes_terligi
        tiplere baksana bakımlı makyajlı aq ülkesinde benim temiz suya ulaşımım yok, banyo yaptığım su sert su, içerisindeki mineraller yüzünden her banyo yapışımda cildim kupkuru olup sivilceleniyor iz yapıyor, saçım keçe gibi oluyor, aşırı bazik mineralleri çözmek için sirke ile durulanmak zorunda kalıyorum. Bu sene kırmızı eti yediğim tek gün de kurban bayramında oldu. Tavuk yiyordum o bile pahalılandı artık onu da yiyemiyorum. Siktirmesinler belalarını ben Almanya'ya gitmek için vücudumdan parça bile satarım.
         mrlawyerkk
         Çok da ezbere konuşmamak lazım bence. Hayat standartları bizden yüksek olabilir eyvallah ama bu hiç zorluk çekmedikleri anlamına gelmez.
          sedefartuny
          Çok yargısız infaz yapıyoruz bence de. İlla ki zordur ırkçılıkla mücadele etmek. Robot gibi çift vardiya çalışmak ve hep toplum tarafından hor görülen işleri yapmak.
           gulfemkaya
           Dayagi hakkeden gençtir kendisi sizinle bizzat dalga geçiyordur hayatı da mükemmeldir
            furkanbozkurt
            Tamam kardeş gel yer değiştirirelim ya işi gücü blöf şovcu pisliklerin
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.