“Sevdiğinden Sevişmek” Üzerine Bir Sual
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr.rock
   Bağzı ilişkiler vardır. Kişi partnerinlen ilgilenmez, onun hoşlandığı şeylere takılmaz, onu farketmez, onunla zaman geçirmez falan. Ama aldatmazda ve zor zamanda hep yanındadır. Kişi soğuktur, odundur belki, görmemiştir, beceremiyordur ya da. Sürpriz yapmaz, heyecanlandırmaz filan, sevgili diilde sağlam dost gibidir daha çok. Ama “ya sanki sen beni sevmiyorsun ya” şeklinde soru işareti olur kafada. E malum aşkın paydasıdır bunlar; beraber güleceksin, beraber ağlayacaksın, beraber eğleneceksin filan. Sorar neden böyle der, hani paylaşım yok ki der; o da aşkım seni seviyorum sen benim balımsın kaymağımsın falan çeker Hah ! Soru Sizce ilişki sevgi midir? Zor zamanda yanında olmak yeter mi? Yoksa sevginin diğer paydalarıda işin içinde olmalı mıdır?
    me_out_bye
    Tüm dio yu ç* a* g* memeye boğdunuz lan. He he en çok sen dak. Meyvesebze hanım yinge 🙇🏻‍♂️
     amakafamiznasiguzel1
     yok ya öyle ilişki mi olurmuş güleceksin, eğleneceksin. tabi bazı başka şeyler de var malum dostunu da çağırsan o da zor günde yanında olur ne mânaaaağğğ huzuru bulman lazım o kişide. SADECE dert ortağı olacak birini arıyosan git bitkilerle konuş. aynı şey diyeceklerim bu kadar tşk.
      redblack
      Aşkla yapilan kadar güzeli var mi ki? Diger turlu kendini tatmin edersin, aşkla yaptiginda sevdigin insani kesfedersin. Ayni yastiga baş koymadan, ayni evde yasamadan sevdigin kişiyi taniyamazsin. soruna gelince, ilişki satin bile alinir, aşk ise hepsidir.
       patronicee
       S*k*ş-sokuş la işi renklendirip soruyu inceden sormuşsun doktor. Bence ben diyecek benn! Buradayım diyecek! Yüreğimle yanındayım. Zor zaman diye birşey yok, zoru da paylaşmak var. Sevmek var, sadakat var, samimiyet var.ilişkinin hakkını verebilmek var.
        _umut_
        Partnerini tanımaya çalışmadan, sevdiği şeyleri, mutlu olduğu şeyleri öğrenmeden, onun kişiliği hakkında bilgi edinmeye çalışmadan " seni seviyorum " demek duvarda yazılan seni seviyorum yazısını okumayı yeni sökmüş çocuğun okuması gibidir. Bu zahmetlere bile giremiyorsan o ilişkiye hangi emeği verdin ki meyvesini isteyesin ? Zor zamanda yanında olmak değilde her zaman yanında olursun zaten gerçekten seviyorsan. Aslında bunun odunlukla yapamamakla pek bir alakası yok. Düzgün çalışan normal bir beyin karşıdaki partnerini neyin güldüreceğini farkeder. Kör olması lazım yada sağır ya da algı mekanizması kapalı olması lazım. Üçüncüde farkeder beşincide farkeder ama sonunda farkeder. Sevdiğin insana verdiğin değer ile onu mutlu etmek için yapacağın şeylere verdiğin dikkatin doğru orantılıdır. Sadece kimileri bu zahmete giremez, üşenir ve ben yapamıyorum, ben böyleyim diye işin içinden çıkıverir.
         sairsel
         Sevişmek sevmekten gelir inanmışım! (Bkz. Şebo)
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.