28
13.2.2021
"Sevdiğin Kadını/Erkeği Güzel/Yakışıklı Bulursun" Saçmalığı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Birini seviyorsan o sana dünyanın en güzel en yakışıklı insanı olarak gözükür tezi var. Leyla'ya bir de Mecnun'un gözlerinden bakın durumu. Bence saçmalık. Sevgi ya da aşk farklı bir durum birini çok seviyor çok aşık olabilirsiniz ama bu durum ille de o insanı güzel/yakışıklı bulmanız anlamına gelmiyor. Eski erkek arkadaşımla bu dilemmanın içerisine çok düşüyorduk. Birine yakışıklı dediğim zaman "Senin için en yakışıklı insanın ben olmam lazım çünkü beni seviyorsun" derdi. Seviyordum doğruydu ama dünyanın en yakışıklı insanı olarak görmüyordum. Evet gözüme ondan daha yakışıklı gelen insanlar vardı ama onları da sevmiyordum. Yani bence böyle bir doğru orantı yok. Bu düşünce doğrudan birini görsel olarak beğendiğiniz için sevebiliyor olmakla aynı kapıya çıkıyor. Beğenmiyor olsanız dahi sevdiğimde gözüme güzel gözükür nasıl olsa gibi anlamsız bir düşünce halinin oluşması durum aslında.
    moon_night
     kayberkay
     tatsız foto vesselam
      eski_bi_tanidik
      Benim sevdigkm çocuk da yakisikli degil ama ben seviyom yakisikli gibi geliyo djdndjdn
       gregory_
       Herkes kendi güzelini sever ki sorun ne??
        mrlawyerkk
        Bulunur ama bulunmaz mı? Dış görünüşe önem vermeyen insanlar için böyledir bi durum. Aşık olduğun insan gözüne mükemmel gözükür her anlamda.
         sedefartuny
         Birlikte olduğumuz insanı eden yakışıklı bulmak durumundayız ki? Herkes çok yakışıklı biriyle sevgili olacak diye bir kaide mi var? Bunlar önemli şeyler değil. İçerik önemli içerik.
          patronice24
          Gönül kimi severse güzel olan odur.
           uzgunsaripapatya_
           Gönül ota konmuş. Bok şok?
            kania_
            Güzel yada çirkin biz onamı bakıyok illlaha sewdiğimiz kişimi dünyalar güzeli/yakışıkllısı olcak yok.Zevkler ve renkler farklıdır.Biriyle çıktığında başkasınıda yakışıklı/güzel bulabilirsin yani
             gulfemkaya
             Bu tezin doğruluğuna kesinlikle inanıyorum. Tecrübeyle sabit. Psikoloji araştırmalarıyla da kanıtlanmış. Bir süre gözüne olduğundan çok daha yakışıklı ya da güzel geliyor
              peripedia
              Sürekli bakıyorsun sevgi besliyorsun nasıl çirkin bulabilirsin ki o insanı. Tamam dünyanın en güzeli yakışıklısı gibi gelmeyebilir ama çirkin de demezsin ya.
              /
              0

              Tarihe Göre

              İçerik bulunamadı.