"Ramazanda Olduğumuz İçin Şunu Yapamazsınız" Diyerek İnsanları Kalıba Sokmak Ne Kadar Doğru
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   patilik
   Her yıl illa ki denk geliyoruz bu zorbalıklara. Çay içti diye bir öğretmenin uyarılması BİLE söz konusu durumun vehametini düşünün artık. Begüm Öner adındaki magazinsel bi birey de eşiyle öpüştüğü bi fotoğrafı koymuş. Gelen yorum da şu: "Ramazan'da niye öpüşüyorsunuz? Siz Hrıstiyansınız"... Yani artık buna ne denilebilinir ki? Senin hayatına müdahale etmiyorsa sana ne arkadaşım istediğini yapar o insan!!!
    amakafamiznasiguzel
    insanların oruçlular diye herkesi kendi gibi sanması sorunsalı. tamam sen tutuyosun eyw Allah kabul etsin ama yani 'only god can judge me' reis ha? sen oruç tutyon diye ben de mi aç kalayım?
     leafgoat
     kanımca bence birazcık gereksiz bir başlık zira insanlar birbirine girebilir :D
      benita
      Yıllarca tuttum oruç artık tutmuyorum. Tutarken de kimseyi kısıtlamadım ve ya alkol alanları yadırgamadım. oruç benim tercihim ve kendi tercihimden dolayı insanları kısıtlayamam. Çok sevdiğim ünlü bir düşünürün de dediği gibi herkesin hayatına kimse karışamaz.
       alevalevay
       Tabii ki kimse kimseye karışamaz ama sonuçta Müslüman bir ülkede yaşıyoruz arkadaşlar!!! Bazı şeyleri insanların gözüne sokmasak mı acaba???
        tiroyitbezi
        Oruç sözde açın halinden anlamak için tutuluyor. Bunu iddia edenler milyon dolarlık camilerde.
         mevsimlerden-sonbahar61
         Tabiki yanlış bi durum saygı duymak gerekir herkesin yaşayış tarzı kendinedir
          asosyalmedyaci
          Her kişinin yaptığına kimse karışamaz muhabbeti bu :) şaka bir yana aslında Müslüman bir ülkede yaşamıyoruz düzeltmek isterim. Hatta günümüz dünyasında hiç bir insan evladı dinleri yaşamıyor çünkü din bir kurallar bütünü ve hangi din olursa olsun bu kurallara tam riayet edemeyen o dine ters düşmüş sayılıyor kısaca özetlemek gerekirse kendini dindar sanan kafirlerin dolu olduğu bir dünyada yaşıyoruz :) Oruç olayına gelince, önceki argümanlara katılıyorum herkesin kimliğine doğar doğmaz bir din ibaresi konması baştan en büyük yanlış kaldı ki düzeltilmesi gereken o kadar çok yanlış var ki insanlar bu yanlışların içerisinde doğru şeyleri yaptıklarına kendini inandırıp sadece kendini kandırıyor :)
           velevkiozge
           Ramazan, müslümanlar için kutsal bir ay. Ayrıca oruç ibadetinin farz olarak yerine getirildiği de bir ay. Oruç ise nefis terbiyesi için yapılan bir şey. Sen oruç tutuyorsan kendi nefsini terbiye ediyorsundur. Benim tercihim oruç tutmamaksa bu beni ilgilendirmeli. Kimsenin oruçlu bir bireyi acıktırmak, susatmak için karşısında bir şeyler yiyip içtiğini sanmıyorum. Aynı şekilde kimse başkasının öpüştüğü fotoğrafı da oruçluların canı çeksin diye paylaşmıyordur. Dolayısıyla insanlara bu şekilde yüklenilmez. Ayrıca bir metaforla anlatmak isterim. Sen çalışkan bir öğrencisin, sınavlarında başarılı olmak için deli gibi ders çalışıyorsun. Bazaı arkadaşların da ders çalışmıyor, haytalık yapıyor, geziyor, eğleniyor ve sınavlar umurlarında da değil. Sen evde oturup ders çalışacağına onların peşinde gezerek ders çalışmaya çalışıyor bir yandan da onlara höthörlüyorsan bu senin aptallığın arkadaşım. Sen seçmişsin onların peşinde koşmayı. Rahatsızsan takip etme. Rihanna da ramazanda açık saçık dediğin kıyafetleri giyiyor ama takip ediyorsun onu? Ya da instagram direkt müslüman olmayan birinin icadı, kullandığın telefon da öyle. Onları da bırak o halde??
            nobody1
            Ya galiba Türkiyenin resmi dini Islam oduğu için insanlar nerdesye herkesin oruç tutmasıni bekliyolar, ama buda giderek daha az olacak tabii
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.