34
15.6.2020
"Öldürmeyen Acı Güçlendirir" Sözünün Tamamen Palavra Olduğunu Fark Ettiğiniz Anlar
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   madashell
   Ortaklaşa iş kuracağım arkadaşlarımın beni yarı yolda bırakmasıyla karşılaştığım durum. Hiç öyle güçlenmedim aksine daha da içime kapandım ve insanlara karşı güvenimi yitirdim. Eskiden daha gözü karaydım şimdi daha korkağım.
    unlessmee
    tamamen katılmıyorum bu düşünceye o öldürmeyen acılar şu an olduğum kişi olmamı sağladı (bazıları hariç)
     goodcat
     Öldürmeyen acı güçlendirir sözü herkes için geçerli değildir. Hayatta sizi yıkacak şeyler her zaman olacaktır. Her yıkıldığınız da tekrar ayağa kalkmanız gerekir ve her kalktığınızda yaşadıklarınızdan ders çıkarırsanız daha güçlü olursunuz. Tabi ayağa kalkmayıp hayata devam etmeye de bilirsiniz, yada kalksanızda salak gibi aynı hataları defalarca yapar yalnızca kendinizi yorarsınız.
      tiroyitbezi
      Bu sözün ardındayım. Önceden su altı belgeseli izlerken caretta carettaların nesilleri tükeniyormuş diye bile ağlayan ben artık o kadar da hassas değilim. Beni böyle şekillendiren yaşadığım sıkıntılar değilse ne ?
       eski_bi_tanidik
       Bence de güçlendirmez aksine yara bırakır.. fiziksel acılar gibi.
        fuind
        Hiçbirimiz hayatımızda olan şeylerin iyi yada kötü olacağını önceden bilemiyoruz ve hayatımızdaki hiçbir duygu sonsuza kadar sürmez. Sen ona sıkıca yapışıp bırakmadığın sürece. Hayatın akışını engellemeyip akması izin verdiğinde ise aslında korkaklaşmadığını aksine gelecekte adımlarını daha sağlam atacağını göreceksin. Şimdi bir taşa takılıp sendeledin yada düştün ama o taşı yanına alıp ayağa dikildiğinde bir daha o taşa takılmayacaksın.
         a.l.p.o.l.l.o.n
         Öldürmeyen acı güçlendirir de nerden çıkmış bi kere harika yapar çünkü acı dediğin vücudunun dirençlenmesini sağlayan histir kimileri hemen geçer ama kimileri ömür boyu sürer o yüzden takma kafana fazla bizlerin doğasında bu var 😉
          sapkalikadin
          öldürmeyen acı güncelleme getirir
           rarero
           Yüksek lisans sürecinde her şeyim tamam olmasına rağmen sonradan eklenen saçma sapan bir şart yüzünden kaydolamayışım. Aylarca yataktan çıkamamıştım.
            roxannee-
            Önce bir deşer ama sonra toparlayabildiklerinle yola devam ettikçe güçlenirsin. güçlenmekten başak bir seçenek olduğunu da düşünmüyorum ben. Her şeye rağmen hayat devam ediyor.
             ozlemiko_0
             Sizi bilmem ama beni güçlendirdi, olgunlaştırdı. Çok kötü günler geçirsem de her seferinde daha güçlü devam ettim hayata.
              asena-kula
              Beni hiç güçlendirmiyor sürekli yeniden aynı şeyleri yapıyorum sonra sürekli yeniden üzülüyorum ilk üzülüşümde anlamıştım
               lolabunny_0
               Kayın validem bacağını kurdu çok acı çekti ameliyatlar falan derken. Sonrasında düz yürüyemez oldu sürekli topallıyor hani öldürmeyen güçlendirirdi ?
                benita
                Acıyı yaşarken ders çıkarmaya odaklanılırsa güçlendirir, ama ah ben öldüm vah başıma neler geldi diye acıya acı katarsak bi bok olmaz
                 lellu
                 Güçlü yapmıyor ama hayat devam ediyor diyeyim 😊 daha uzun yazmaya geleceğim
                  jamiryuu
                  O gücü iliklerine kadar hissedenler ?
                  /
                  0

                  Tarihe Göre

                  İçerik bulunamadı.