*ne* Nerde Kullanılır
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gezgin.dodo
   Geçen gün bir müşterinin söylediğini anlamadım çünkü o sırada başka birinin söylediğini dinliyordun anlamadığım için *ne* dedim diye ne denmez efendim denir diye biri tepkiyle karşılaştım sanki ne kelimesi küfürmüş gibi
    cinayetvaraga
    Kusura bakma ama iş hayatında, ozellikle de beyaz yakalı isen, "ne" kelimesini rastgele kullanirsan çevrendekiler biraz yadırgayabilir. bayağı durur. Kendi sisyal çevrende, gündelik lisanda makul bir kelime. gerçi onda bile yadırgayan kont ve kontesler var ama olsun.
     me_out_bye
     Müşteriye kullanılmaz. Haklı. Arkadaş ortamında kullanabilirsin. İş ortamında biraz daha ciddiyet resmiyet ve saygı havası vardır. Ne yerine efendim?anlamadım? Tekrar söyler misiniz? Buyrun? diyebilirsin. Küfür değildir ama kullanılmaz. İşin raconuna ters. Karşındakini önemsemediğin ya da çok yakın olduğunuz çocukluk arkadaşın konumuna sokmuş gibi bir hava yaratır. Ne? Hadi ordan be salak. gibi misal xd 10 senedir tanıdığın lise arkadaşın leylaya bunu dersin ama hiç tanımadığın bir insana denmez üstelik iş ortamı falansa ortada bir racon varsa müşteri çalışan ilişkisi. Farkı bilmiyormuşsun öğrenmiş oldun bundan sonra ona göre devam et geç. Takılma. Böyle bir kültür varken aksini iddia eder öyle davranırsan bu tarz tepkilerle yine ara ara karşılaşabilirsin. Senin canın sıkılır gerek yok yani. İşi usulune göre yapıp kafanın rahat olması daha iyi. Sana diyecek bir şey bulamamaları.
      silmarillion
      Ne kaba bir tepkidir bunu bu yaşa kadar öğrenememeniz üzücü olmuş, neyse ne öğretmişler sonuçta bilmemek ayıp değil ya
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.