“Nafaka Erkeği Mağdur Ediyor” Meselesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Son zamanlarda üzerine en çok tartışılan konuların başında nafaka geliyor. Boşanılan eşe nafaka ödemenin mağduriyet yarattığını iddia eden erkeklerin kurduğu platformalar hergün basına demeçler veriyor. Diğer taraftan kadın cinayetlerinde nafaka mevzunun önemli bir etken olduğu düşünülüyor. Görüşlerini alalım.
    serpil-so
    Erkekler eğer nafaka ödemek istemiyorlarsa, kadınların kendileriyle eşit yaşam haklarına sahip olduklarını kabul etmeliler. Okumaları, meslek sahibi olmaları önünde engel olunmamalı, ev işi, çocuk bakmanın kadının görevi olduğu düşünülmemeli, sosyal hayatlarına, bireyselliklerine kendi özelleri kadar saygı duymalılar. Erkekler kadını kendilerinin bir adım gerisinde düşünmemeli, kadın onu bunu yapmaz diye sınırlandırmamalı, kadının fikirlerine "kadın aklı" ayrımcılığı yapılmamalı, iki meme iki bacak görünce de gözleri dönmemelidir. Kendi ailesindeki kadınları kendi hemcinslerinden korumaya çalışırken kızgın, başkasının ailesindeki kadınları kendi hemcinslerini önemsemeden farklı değerlendirecek kadar azgın olmamalıdır. Nafakanın tek sebebi yukarıda yazdıklarım yani erkeklerin kendisidir. Kendilerini düzelttiklerinde nafaka ödemeyeceklerini tez zamanda kabullenirler umarım. yorumlara baktığınızda iş güç sahibi eğitimli kendine güvenen kadınların boşandıkları eşlerini zerre umursamadıklarını ve kuruşlarında gözü olmadıklarını da okuyabilirler. ağır kusur tazminatı dışında (hem kadın hem erkek için), evlilikle alınan malların ortaklığı ve varsa ortak çocukların masrafları dışında başka maddi durum boşanmada söz konusu olmamalıdır. Bunun için de toplum genelinde kadının yeri erkeğin bir adım gerisi değil, yanı olmalıdır. önce bizi yanınıza alın sonra nafakayı hallederiz beyler. (büyükşehirlerdeki 5-10 eğitimli kadını görüp "yeea nafaka boş şey, kadınlarda çalışıyor" demeyi iyi biliyorsunuz ama anadolu da kadınların hala mal gibi görüldüğünü görmek istemiyorsunuz ya, siz iki kat ödeyin o nafakayı.)
     meyvesebze
     Evliliklerde genelde kadin somuruluo Eee ataerkil toplumuz erkek ustun die bas bas bagirilioda zaten.O yuzden erkek nafaka odemeli.Kadini gucsuzlestiren sindiren bu toplum erkegin nafaka odemesini cok gormemeli İsinize geldigi yerden cikintilik yapmayin :)
      burakb_
      Utanmıyorlar da şu nafakayı savunmaya bazı yüzsüzler. Süreli nafaka neyse gene, evli kalınan süreye bağlı olarak oranlanabilir diye düşünüyorum ama süresiz nafakayı makul görenlere söylenebilecek çok şey var. Eski zamanlarda kadınların evlilikten mağdur olduğu doğru. Şimdi ise her kadın neredeyse üniversite okuyor ve iş olanakları daha iyi. Süresiz nafakanın veya direkt olarak nafakanın manası nedir ?
       buse01
       Hiçbir şey olmaz hiçbir şey
        ashihna
        Bunlar 2-3 hafta önce twitterda "Nafaka cinayet sebebidir" başlığıyla gündem olmuşlardı. O günden beri ciddiye almıyorum ben bunları. Aralarında tedavi edilmesi gereken ruh hastası çok fazla.
         eski_bi_tanidik
         Bence erkek bırakıp gittiyse zor durumda bıraktıysa veya aldattıysa vs ödemeli. Ama ankaşmalı veya suç kadınınsa ödememeli. Yanı kadın bıraktıysa vs. Ama belki erkek sorunludur. Bu yüzden kadın boşanmak istiyordur. Ödesin bi zahmet. Ama kadının mesleği varsa ödemese de olur. Mesleği yoksa zor durumda bırakılmamalı. ☝️😌 Işlerine geldiği zaman benim eşim çalışmasın demesini biliyorlar
          cyberpunk
          Nafaka kanunu değişmedikçe evlenmek erkek için enayilik gibi bir şey.
           ilsasilem
           Erkeğe mağduriyet yaratma çabaları vol 131414. Yes canım, çok mağdursunuz yazık sizeee
            paarantez
            Azıcık da mağdur olun lan, bir zahmet ödeyin, bir zahmet bir şeyi de hayıflanmadan becerin
             sozdedegilgozde
             Doğruluk payı olduğu durumlarda var. çünkü bu konuda çirkinleşen kadınlarda gördüm ne yazık ki...
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.