"Mimar" Kişilikler (INTJ) Gerçekten Dünyayı Ele Geçirmek mi İstiyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bozukklavye
   myers-briggs kişilik tiplerinden biri olan INTJ en ilginç tiplerden biri bence. dünyada nadir bulunuyor bu insanlardan. ben de biraz anlatmak istedim. biraz deli bu tipteki insanlar. kendi prensiplerine ve kurallarına bağlılar ve toplumun koyduğu kuralları öyle kolayca kabul eden bir tipte değiller. güçlü bir sorgulayıcı yapıları var. planlılar, stratejik hareket ediyorlar ve zamanlamaya oldukça dikkat ediyorlar. sürekli mantık odağında ilerledikleri için duygularını bir kenara itiyorlar. hatta duygusuz bir puşt olduklarını gerçeğini söylesem yalan olmaz. karar verirken kalplerinden çok beyinlerini kullanıyorlar ve mantıklı yapıları biraz da yüzüne yansıyor. sürekli, bir resting bitch face'leri var. suratsızlar yani. güldürebilene helal olsun. ve biraz asosyal tipte kişiler. kalabalığa pek gelemiyorlar ve "hava ne güzel, napıyon, ne ediyon" gibi basit günlük muhabbetlerdense, daha derin, felsefi tartışmaları seviyorlar. tabi yakın ve samimiyseniz (onun için de güvenlerini kazanmanız lazım ki o da biraz zor) sizinle ergen muhabbeti yapacak kıvamına bile gelebiliyorlar. en çok söyledikleri lafları ise ya "ben söylemiştim" oluyor ya da "ben haklıyım". biraz kibirli, g*tü kalkıklar ama tavsiyelerini dinleyin gerçekten, çünkü intjler haklı çıkıyor genelde. gelelim dünyayı ele geçirme mevzusuna :D hayal kurmayı sevdikleri için kendi düşüncelerinin içinde oldukça vakit geçiyorlar bu tipler o nedenle de akla hayale sığmayacak tarzda fikirleri düşünebiliyor. ve üstteki tavırları düşününce dünyayı güllük gülistanlık yapmak için onu önce bir yok etmek gerektiğinden böyle çılgın fikirleri çok oluyor. tabi bunlar her intjde olcak diye bir şey yok. stereotipler bu şekilde. kimine uyar kimine uymaz. ama ünlü intjler arasında elon musk, nietzsche, putin gibi insanlar olunca insan bir düşünmüyor değil, bu çatlaklar ne yapabilir diye? sizin fikriniz ne?
    tsukyomi
    Tyrion Lannister, Jack Sparrow, Joker ve Edison adisinin de içinde bulunduğu ENTP-A kişiliksiziyim. INTJ'ler dünyayı ele geçirmek istiyorsa önce bana uğrasın, bi fikrim var.
     peripedia
     Ben bu mevzuları atlamışım ya en temel hangi makaleden ya da araştırmadan başlamalıyım. Gerçekten çok Fransız hissettim kendimi şu an. Var mı bir girizgah önerisi olan?
      silmarillion
      INFJ-T savunucuymuşum, martin luther king, nelson mandela gibi örnekleri varmış. Ben diyorum zaten burcun ne diye soranlara enayi burcuyum diye:):) hayat işte maymun gözünü açtı ama yine de şerefsiz olup rahatlayamıyorum özüm enayi:)
       catherine-earnshaw
       Tak kancayı bu INTJ kulunu kurtar yarabbim
        abdes_terligi
        Ben INTJ-A çıkmıştım, bana uygun asdhaksdad suratsız değilim ama ya, sevdiğim ve yakın olduğum insanlarla zaman geçirirken kahkahalar içinde oluyorum
         snzkdr
         Buyur benim,nereden cıktı bu dedikodu?kim sizdirdi bu bilgiyi size?
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.