"Kürdanın Var Et Yemişsin Fakir Değilsin" Diyen Yurdum İnsanı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Şahane bir sokak röportajı bırakıyorum şuraya izlerken çok huzur bulacaksınız. Vatandaşa ekonomiyi soruyorlar, o da yoksulluğu görmek istiyorlarsa gecekondulara filan gidilsin diyor. Bir dayı geliyor ve seni gömerim bu arkadaşı gömerim filan diyor et yemişsin demek ki paran var diyor. Et yemeyi de kürdana bağlıyor. Nereden tutsan elinde kalır, zaten bir tarım ülkesinde etin bir zengin yemeği olduğunu kabul eden amca baştan kaybediyor yahu. Cep telefonundan sonra yeni zenginlik göstergemiz kürdan oldu. Hadi hayırlı olsun.
   https://twitter.com/NoContextSag/status/1330960261780533250?s=20
   https://twitter.com/NoContextSag/status/1330960261780533250?s=20
    eski_bi_tanidik
    Doru soyluyo
     dr.rock
     bu tolumu diyanet böyle mal yaptı toplum "gtümüz acıyo" dedikçe "şükredin geçecek" dedi şimdide et yemeyi zenginlik sayıyor mallık genlerine işlemiş ah şu imamlar ah şu siyasal islamcılar kabız olun emi pisler
      plazacalisani
      Ülkenin çivisi çıktı. Artık kimi haklı göstereceklerini bulamıyorlar yahu. Gerçekten çok ilginçler yani, bir kürdandan buralara nasıl geldin amca sen? Gel seni ülkenin en büyük reklam şirketine alalım fikir üret yani.
       bisosyolog
       Bir şeyi fanatik ve holigan olarak sevmek böyle bir şey işte. Halbuki olması gereken bu değil. Sevebilirsiniz, sevdiğiniz her zaman her daim haklı ya da kusursuz olacak diye bir şey yok. Bir şeyi sevecekseniz kusurlarıyla sevin. Hükümeti seviyorsun diye hiçbir şeyini eleştirmeyeceksin diye bir şey yok. Ben de işimi seviyorum örneğin, ancak bu kötü yanlarını görmediğim anlamına gelmiyor.
        sedefartuny
        Kürdan kürdan olalı böyle bir nitelendirmeye maruz kalmamıştır. Babaannem kürdanı örgüsü kaçmasın, ipleri dağılmasın falan diye kullanıyor daha çok. Bak şimdi kafam baya karıştı.
         mrlawyerkk
         Kürdan mı? Zenginlik itemi kürdan değildir, kürdanı muhafaza ettiğiniz kutudur. Tuşuna bastığınızda tek bir kürdanın çıktığı bir aletiniz varsa zenginsiniz demektir.
          okadin
          Sonuç? Et yemesin mi insanlar ya da et yiyebildikleri için şükür namazı falan mı kılsınlar. Gerçekten ne olsun istiyorsunuz siz?
           peripedia
           Gelsin insanların birbirlerinin ceplerinde kürdan aramalar, gelsin kürdan kullananları kaymak tabaka ilan etmeler. İnsanlar ne yapacaklarını ne diyeceklerini şaşırdılar.
            cinayetvaraga
            memleketin yarısının babası 31 çekmemek için evlenirse sonrası da böyle vitaminsiz nesil olur.
             detokssuyu
             Yemeyelim, onu da yemeyelim. Nasıl insanlarsınız siz gerçekten, futbol kulübü falan mı desteklediğinizi sanıyorsunuz. Nasıl bu kadar sığ olabilirsiniz?
              ozymandiase
              Et yemeyi lüks sayan bir zihniyetten çok da büyük fikirler beklememek lazım. Yalnız beni şaşırtan şey şu nasıl bu kadar algılarını kapatabildikleri...
               pillowtalk
               Siz bu halkın cehaletini fazla hafife alıyorsunuz. Şaka değil bunlar. Ciddi ciddi böyle düşünüyorlar. Düşünebiliyor musun bu adam senin geleceğini belirleyecek bir karar için fikir beyan edebiliyor. Ulan demokrasi falan bize fazla yemin ediyorum bak.
                samyeli90
                Zenginliği kürdana bağlıyorlarsa oooo diyorum
                 raselika
                 Yakında nefes alabiliyorsunuz işte daha ne olsun gibi bir açıklama ile gelecekler diye korkmaya başladım ben. Bunlar gerçekten besinsizlikten sağlıklı düşünememeye başladılar bence. Başka açıklaması olamaz çünkü bu söylenilenlerin...
                  rarero
                  Ülkemizde ciddi bir problem haline gelmeye başladı artık bu üst düzey cahillik. Cahillik diyorum üzülerek çünkü gerçekten eleştirmekten bi haber, neye inandığını neden inandığını kendi de bilmeyen o kadar çok insan var ki.
                   roar
                   Kürdan deyince aklıma yeni gelinlerin tatlı telaşındaki süslü kürdanlardan geldi. Sen böyle aciz aciz yorum yaparken saraydakiler kürdanlarını koyacağı kürdanlığı bile altın kaplama yapıyor. Haberin olsun diye söylüyorum yani.
                    patronice24
                    Et yemiş diyor ama bu ülkede ne eti yediğimiz de belli değil!
                     pazartesi
                     Zenginliğin ne olduğunu bilmedikleri için vizyon da dar olunca 250gr kıyma zenginlik göstergesi olarak görülüyor. "Seni buraya gömerim" le de "benim gibi düşünmezsen seni öldürürüm" ü açık ederek 'ele geçirdiği adalet sistemi ve palazlandırdığı, kanatlarının altına aldığı mafyayla rakiplerini sindiren akp' li olduğunu da kanıtlamış oldu. Gerçeği bilse dişleriyle parçalar seçtiklerini. Ama et neden o fiyata diye düşünmediği, düşünmeye erindiği içi n asla bilemeyecek.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.