"Kürdanın Var Et Yemişsin Fakir Değilsin" Diyen Yurdum İnsanı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cokbilmisdegilcokbilen
   Şahane bir sokak röportajı bırakıyorum şuraya izlerken çok huzur bulacaksınız. Vatandaşa ekonomiyi soruyorlar, o da yoksulluğu görmek istiyorlarsa gecekondulara filan gidilsin diyor. Bir dayı geliyor ve seni gömerim bu arkadaşı gömerim filan diyor et yemişsin demek ki paran var diyor. Et yemeyi de kürdana bağlıyor. Nereden tutsan elinde kalır, zaten bir tarım ülkesinde etin bir zengin yemeği olduğunu kabul eden amca baştan kaybediyor yahu. Cep telefonundan sonra yeni zenginlik göstergemiz kürdan oldu. Hadi hayırlı olsun.
   https://twitter.com/NoContextSag/status/1330960261780533250?s=20
   https://twitter.com/NoContextSag/status/1330960261780533250?s=20
    cinayetvaraga
    memleketin yarısının babası 31 çekmemek için evlenirse sonrası da böyle vitaminsiz nesil olur.
     patronicee
     Et yemiş diyor ama bu ülkede ne eti yediğimiz de belli değil!
      samyeli90
      Zenginliği kürdana bağlıyorlarsa oooo diyorum
       peripedia
       Gelsin insanların birbirlerinin ceplerinde kürdan aramalar, gelsin kürdan kullananları kaymak tabaka ilan etmeler. İnsanlar ne yapacaklarını ne diyeceklerini şaşırdılar.
        mrlawyerkk
        Kürdan mı? Zenginlik itemi kürdan değildir, kürdanı muhafaza ettiğiniz kutudur. Tuşuna bastığınızda tek bir kürdanın çıktığı bir aletiniz varsa zenginsiniz demektir.
         bisosyolog
         Bir şeyi fanatik ve holigan olarak sevmek böyle bir şey işte. Halbuki olması gereken bu değil. Sevebilirsiniz, sevdiğiniz her zaman her daim haklı ya da kusursuz olacak diye bir şey yok. Bir şeyi sevecekseniz kusurlarıyla sevin. Hükümeti seviyorsun diye hiçbir şeyini eleştirmeyeceksin diye bir şey yok. Ben de işimi seviyorum örneğin, ancak bu kötü yanlarını görmediğim anlamına gelmiyor.
          pazartesi
          Zenginliğin ne olduğunu bilmedikleri için vizyon da dar olunca 250gr kıyma zenginlik göstergesi olarak görülüyor. "Seni buraya gömerim" le de "benim gibi düşünmezsen seni öldürürüm" ü açık ederek 'ele geçirdiği adalet sistemi ve palazlandırdığı, kanatlarının altına aldığı mafyayla rakiplerini sindiren akp' li olduğunu da kanıtlamış oldu. Gerçeği bilse dişleriyle parçalar seçtiklerini. Ama et neden o fiyata diye düşünmediği, düşünmeye erindiği içi n asla bilemeyecek.
           roar
           Kürdan deyince aklıma yeni gelinlerin tatlı telaşındaki süslü kürdanlardan geldi. Sen böyle aciz aciz yorum yaparken saraydakiler kürdanlarını koyacağı kürdanlığı bile altın kaplama yapıyor. Haberin olsun diye söylüyorum yani.
            rarero
            Ülkemizde ciddi bir problem haline gelmeye başladı artık bu üst düzey cahillik. Cahillik diyorum üzülerek çünkü gerçekten eleştirmekten bi haber, neye inandığını neden inandığını kendi de bilmeyen o kadar çok insan var ki.
             raselika
             Yakında nefes alabiliyorsunuz işte daha ne olsun gibi bir açıklama ile gelecekler diye korkmaya başladım ben. Bunlar gerçekten besinsizlikten sağlıklı düşünememeye başladılar bence. Başka açıklaması olamaz çünkü bu söylenilenlerin...
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.