"Kul Hakkı Yiyenlerin Memleketinde Yaşıyoruz" Diyerek Sokak Röportajı Veren Sümeyye Avcı'nın Gözaltına Alınması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   Bu ülkede ifade özgürlüğüne yer yok mu? Kalmadı mı? Bitti mi? Sokak röportajı veremeyecek miyiz? Sümeyye Avcı bu röportajda konuştuğu şeyler yüzünden gözaltına alınmış.
   https://twitter.com/GazeteFersude/status/1394980636935532546
   https://twitter.com/GazeteFersude/status/1394980636935532546
   Bugün attığı tweet
   https://twitter.com/AvciSumeyya/status/1394971807602679814
   https://twitter.com/AvciSumeyya/status/1394971807602679814
    badideasensei2
    Helal olsun ablama👏👏 Korkularından anca göz altına alırlar, korku işte.
     berat_redflag
     yakında İNGSOS gibi ülkeye TÜRKSOS hakim olup insanlar buharlaşmaya başlarsa şaşırmam
      dikistutmaz_sabri
      abla haklı tüm dediklerini dikkate alın çulsuzlar yoksa hep fakir kalacaksınız.hergün kendinizden çulsuz diye nefret ettirmeye devam ettireceksiniz
       mrsnl33
       Ah be sumeyye ablacım,bilmiyormusun,bu ülkede doğruları söylemenin bedeli tutuklanmak.
        kafatamircisi
        Hak yeme fuck yeah
         karolunita
         Ülkeee doğruyu söylemenin suç olduğunu bile bile bunu söylrmek büyük cesaret, tebrik ettim cesaretini
          berat_redflag
          lenin olmuş gidiyorsuuun
           me_out_bye
           Güzel konuşmuş. Ama bazılarının keyfini kaçırırsın öyle tüm ellerindeki kozları kullanıp üzerine gelirler bastırmaya sindirmeye çalışırlar ki ses olmasın milletin gözü açilmasın. Aynı tas aynı hamam gitsin millet koyun gibi sürü gibi devam senelerce keyif sürsünler.
            berat_redflag
            ATATÜRK ve STALİN Stalin’in Sovyetler Birliği’nin başında olduğu döneminde Sovyetlerin Ankara Büyükelçisi ünlü bir diplomat Karakan’dı. Sovyet Devrimi’nin yıl dönümlerinden birinin sabahında Stalin, son derece sivri, anlamsız ve onur kırıcı bir demeç veriyor. Bu demecinde aynen şunları söylüyordu: -“Herkes bilsin ki, Rus milleti; Boğazlarla, Ardahan’ı ele geçirmekten asla vazgeçmeyecektir. Çok yakın bir zamanda bu davalarımızı halletmiş olacağımızı şimdiden müjdeliyorum...” Aynı gece Ankara’da Sovyet Büyükelçiliği’nde de ihtilalin yıl dönümü kutlamaları yapılıyor. Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal, gece yarısına doğru Stalin’in bu densiz demecinden haberdar oluyor ve emrediyor: -“Arabaları hazırlayın gidiyorum.” -“Paşamız bu saatte nereye gidecekler?” -“Sovyet Elçiliği’ne.” Ekibin etekleri tutuşur. Çünkü olayı kavrarlar, içlerinden birisi Gazi’ye: -“Paşa Hazretleri nasıl olur? Protokolsüz mü? Siz devlet başkanısınız, protokolsüz nasıl gidersiniz?” -“Ben protokol falan dinlemiyorum çocuk. Stalin vatanımın topraklarına göz dikmiş, sen bana protokolden söz ediyorsun. Hazırlayın arabaları” diye cevap verir. Büyük önderimiz ve arabalar hazırlanır. Gazi ve ekibi, Sovyet Elçiliğinin kapısına dayanır. Ulu önderimiz yüzü asık bir şekilde yukarı çıkar ve o sırada elçilikte büyük bir balo vardır. Gazi kendisini karşılayan Büyükelçi Karahan’ı görünce: -“Merhaba Karakan” der ve aynı sert ifadeyle devam eder: -“Rahatsız ettik ama sen benim şahsi dostumsun, kusurumuza bakmazsın. Bir hususu esasından anlamaya geldim.” -“Emredin Sayın Başkan” -“Ajanstan öğrendiğime göre, Başbakanınız Stalin, Ardahan ile Boğazlar’ı istemiş, kararı katıymış... Pek yakın bir gelecekte bu kararını uygulayacakmış. Tam böyle söyleyip söylemediğini bilemem ama buna benzer şeyler söylemiş. Tabii ki bu konuşmanın bir kopyası sende vardır. Getir bakalım şunu da işin aslını faslını iyi anlayalım.” Stalin’in konuşması getirilir. Gazi metnin o kısmını yanındakilere kelime kelime tercüme ettirir. Konuşma ajanstan geçen metin ile aynıdır. Gazi sorar: -“Karahan, elçiliğin telsizinden derhal Stalin’i bulduracaksın. Bu beyanatından vazgeçip geçmediğini sorduracaksın. Başbakanın tükürdüğünü yalayacak, yalamazsa ben yapacağımı bilirim. Bu cevap bu gece gelecek çünkü benim senin başbakanından daha önemli kararım var. İstediğim cevabı almadan elçiliğinizden dışarı adım atmam. Eğer cevap istemediğim şekilde gelirse bil ki buradan çıkıp doğru Rus sınırına gideceğim...” Karahan çaresizlik içinde telsizin başına koşar ve Gazi’nin söylediklerini aynen nakleder. Stalin’den gelen cevap büyük önderimizi tatmin eder çünkü cevapta aynen şöyle söylenmektedir: -“Stalin sürçü lisan eylemiştir. Boğazlar ile Ardahan’ı almak gibi bir arzusu kesinlikle yoktur...” Gazi cevabı okuduktan sonra Rus Büyükelçisi Karahan’a hitaben: -“Karahan seni geri çağırırlar ve yaşatmazlar. Uzun süredir tanışıyoruz, istersen bize iltica et.” Karahan bu teklife olumsuz cevap verir ve bir süre sonra görevden alınır. Sonra da idam edilir.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.