"Kadınların Gölgesinde Dinlenecek Bir Erkeğe İhtiyacı Var" Görüşü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   'Dişi Enerjisi' denilen bir şey varmış kızlar. Ben de yeni öğrendim. Kadınlık enerjisi olarak tanımlanıyor ve astrologların birçoğu günümüz kadınlarının güçlü olmak adına eril enerjisini daha fazla kullanarak, kendi doğal bünyesine ters olan durumları kendine çektiğini iddia ediyorlar. "Dişi enerji, bedenin sol tarafındadır ve içeriye çeken bir akışı vardır. Eril enerji ise dışarıya akan bir enerjidir. Eril akar, koşar, avlar; bu arada dişil çeken, içe alan enerjisi olan kadına ulaşır." Böyle tanımları nereden buluyorlar, nasıl süsleyip püsleyip pazarlıyorlar anlaması güç. Twitter'da bir astrolog bu konu üzerine birkaç açıklamada bulunmuş ve demiş ki, "Benim kızımın hiçbir erkeğe ihtiyacı yok. Benim kızım yapar. Benim kızım güçlü. Lütfen kızlarınıza böyle görevler yüklemeyin. Yükledikçe o kadınların dişi enerjileri düşüyor. Nasıl mutlu olsun?" sorusunu sormuş. Başlıkta görmüş olduğunuz görüşü de eklemiş. "Dişi enerjinizi yükselttikçe aradığınız adamı hayatınıza çekersiniz." diyor. Bu enerji olaylarını hiç anlamamakla birlikte böyle bir düşünceyi kabul etmem mümkün değil. Kadının güçlü olması, kendi ayaklarının üzerlerinde durmayı öğrenmesi bu kadınların bir erkeği ya da aşkı reddettiği anlamına mı geliyor yani? Bir erkeğin hegemonyası altına girmeyi reddeden kadın erkekleşiyor diyenler de var ne yazık ki. Bu enerji saçmalığı da bu görüşün kozmetik hali bence.
    superkahraman
    aydınlatıcıı oldu
     thetalentedmrripley
     Kadın ya da erkek farketmez, şöyle olmalı böyle olmalı gibi insanlara kalıplaşmış rota çizen hiç bir görüşü sevmiyorum. Bırakalım herkes nasıl mutlu olacaksa o şekilde yaşasın. Ister hayat mücadelesini tek başına versin ister kendine gölge arasın. Yeter ki kararlarını kendisi versin.
      peripedia
      Bir şey söyleyebilir miyim? Her kadın aynı şeyi düşünmek zorunda değil. Kadın güçlü olsun, kendi hayatını kendi kursun görüşü nasıl her kadın için geçerli değilse bu gölge meselesi de kişiye özgü. Böyle düşünen kadınları yargılıyoruz zaman zaman farkında olmadan. Bırakın herkes nasıl bir hayat istiyorsa öyle yaşasın.
       tsukyomi
       Kolpa dişi ve eril enerjilerine soktuklarım.
        evrimadiguzel
        sacmalik. bunu erkekler de istemez bence
         karolunita-
         işte ben boşuna çomar demiyorum insanlara
          detokssuyu
          Bunu kadınlara öğreten bu zihniyet işte. Böyle bir şey yok. En ufak bir çaresizlikte kadınlar bu duruma sığınıyor aslında istedikleri de bekledikleri de o değil. Aşk sevgi başka bir şey ama ne bu gölgesine sığınmak? Hangi kadın böyle bir şey diler?
           mrlawyerkk
           Bir kadın da bunu isteyebilir bir erkekte ya da istemez. Bu matematik gibi bir şey iki iki daha dört durumu. Her kadın kendi kendine yetebilir bu bir erkeği ondan uzaklaştırmaz. Böyle düşünen erkeklerle olmamaları zaten faydalarına olur.
            gizemino
            Bu kollektif bir bellek. Çocukluğumuzdan beri böyle dayatılıyor fakat kadınlar olarak biz de çok güçlüyüz ve her şeyle erkekler nasıl baş ediyorsa biz de baş edebiliriz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.