13
10.9.2020
"Kadının Yeri Devrimdir" Dedi Sudan'da Devrimin Önderi Oldu
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dedikoduvar
   Sudan laik bir ülke artık. Yani din ve devlet işleri birbirinden ayrıldı. Devrimi başlatan ise kadınlar oldu. "Kadının yeri evidir" yerine "Kadının yeri devrimdir" dedi üniversite öğrencisi 24 yaşındaki Alaa Salah ve onun önderliğindeki diğer kadınlar. İşte kadınlar bu kadar güçlü
    me_out_bye
    Beterin beteri var sözü tekrar kanıtlanıyor. Coğrafya kaderdir deyip kızıyoruz kendimize ama beterin beteri var. Hala dünyanın şu anki halinden bir 150 sene geriden gelenler mevcut.. Onlardan da olabilirdin.... Haline şükretmekte uygun ve iyi bir şey. Ne varsa gençte vardır. Gençler gelecektir. Hataların yargıcı cellatı yok edicisi gençler olacaktır. Bu asla durdurulamaz. İhtiyar istediği kadar diretsin dikta etsin eskidir kaybetmeye mahkumdur. Yeni filizler her daim bir yolunu bulup yüklesir. Üzerine beton atılsa dahi(!) -- Bu durumu en fazla geçiktirebilirler. Ama asla engelleyemezler. HOORAAAYYY ! 🙆🏻‍♂️🙇🏻‍♂️.
     jamiryuu
     Aga kadının yeri neresini isterse orasıdır boş yapmayın
      roxannee-
      Helal olsun sana kadın. Biz Türkiye'de yaşayan kadınların ders çıkarması gereken önemli bir olay olabilir. bizim adımıza atıp tutan bu erkek egemen toplumdan sıyrılmak için kendi gücümüzü göstermemiz gerekiyor.
       sozdedegilgozde
       Güçlü ve cesur kadınlara her zaman hayran olmuşumdur. Böyle kadınlara ihtiyacımız var.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.