"Kadının Tahmin Ettiği Şey, Erkeğin Emin Olduğu Şeyden Daha Doğrudur."
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   _sofia_
   Böyle buyurdu Rudyard Kipling...Bunu yaşarsınız yaşarsınız sonra " bak daha önce de bunları onlarca kez yaşadık gel beni dinle " dersiniz ama o yine bildiğini yapar. Hele ki evlenmiş olmayın. Evlenmiş erkek kendini yeni doğmuş bebek bakım ünitesinde sanar. Her şeyi ilk defa görür, ilk defa duyar, olabilecek her şeye hazırlıksızdır, bi fanusta büyütülüp size verilmiş gibidir. Bırakın tahmin etmeyi açıkca belli olan şeylerin bile öyle olmadığını iddia edebilir. Örneğin " ya ben sürücü kursuna gidip vakit kaybetmeyeyim şu kadar verince adam hallediyor " ...Oysaki adam;" ben dolandırıcıyım" diye avaz avaz bağırıyordur...ya da " tatlım ben o arkadaşına pek güvenemedim kusura bakma" . " Ya olur mu? Biz kardeş gibiyiz." ... En az 3 büyük kazıktan sonra bağ koparılır....vs Alırım eleştiri, yorum, acı deneyimlerinizi.
    gregory_
    e iyi tamam biliyoruz daha zekisiniz , bizde çap bu kadar napalim
     tsukyomi
     Ayıcık nükleer enerji mühendisliği okumuş bir asker, aslında benden daha zeki. Vücut desen görenin yolunu değiştiresi geliyor. Ama en ufak bir şeyde bacağı kadar olan bana gelip 'ne yapacak ben devuşka?' diyor, üç kez kazık yedi ve hala memeden ve sütten kesilmedi.. Anaçlığımın Allah bin belasını versin ki çok sevimli buluyorum bu hallerini. Bir tarafım tı senin kalıbına diyor, diğer tarafım gel bakalım dev bebe deyip göğsüne yatırıyor 🤦🏼‍♀️ Erkekler neandertalden beri evrim geçirmedi, 5 yaşından itibaren de gelişmiyorlar. İstisnaları ayrı tutmaya çalışıyorum ama durum bu. Zekadan bahsetmiyorum, en zeki çocuk bile kolayca kanar, aşırı heyecan yapar, ne yapacağını bilemez, bir şeker için yapamayacağı şey yoktur. Bunlar da böyle işte. Dev vücutların içindeki çocuklar sadece.
      kalpci
      Öle olmuyoda siz yinede öle bilin ki daha az şey isteyin bizden pliz
       asit
       Başlığı okurken hasssktr dedim afedersin sofiacım. Sonra bi durdum napıyorsun oğlum deyip seri hırremeye çevirdim sözü. Evlenmiş erkek yeni doğmuş bebek, çoğu şeyi ilk defa görmüş, fanusta beslenip kadının eline verilmiş deee... tamam ama kadın da daha önce 7 kocalı hürmüz değilse o da ilk defa benzer şeyleri yaşacaktır muhtelemen. Bence çok keskin yorumlar yapmış sözünü alıntıladığın bey abi. Mesela kaç erkek-kadın arasında denenmiş bu söz bu teori ? Erkek kişisi bir tık daha tez canlı olabilir bazı konularda ama bir musibet bin nasihatten daha iyidir mantığına sığınıp işin içinden sıyrılabilecek kadar da akıllıdır hohoho. Şaka bir yana bence tam tersi konumda olabilir çoğu zaman erkek ve kadın. 'Ben demiştim' cümlesini erkeğin duyduğu kadar kadın da duyuyordur. Edit : Erkek cinsinin kanaat önderi falan değilim.
        piremses-123
        Hisler tatlım hiçbir zaman yanılmaz bunu unutma
         silivri
         Bir cümle duyduğumda veya okuduğumda, bu cümlenin doğruluğunu ve yanlışlığını düşünmem. Bu sözü söyleyenin nasıl biri olduğunu, nasıl bir psikolojisi olduğunu ve nasıl bir ortamda yaşadığını düşünürüm. Tezcanlı ve hırpani erkek arkadaşları tarafından hırpalanmış ve çevresindeki dişilere sığınmış çelimsiz bir çocuk bunu söyler.
          android_dahaiyi
          kadını bir kez şüpheye soktun mu o şüphede tillahı gelse de ikna edemez kadını
           bizimkiz
           bu tür ayrımları genelleme yaparak vurgulamak çok anlamsız çevremde ki kadınlar gerekse ben bile göz göre göre hata yapabiliyorum ...çevremde ki erkeklerden çok şey öğrendim ve çok hata yapmışlardır hayatta - (not: eğer aptal bir adam seçtiysen buda senin hatan aynı o abinin dolandırıldığı gibi ;) )
            mrlawyerkk
            Altıncı his meselesi sanırım biraz kadınların hisleri çok kuvvetlidir buna oldum olası inanırım bu tez de muhtemeldir ki doğru.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.