"İş Görüşmelerinde Kot Pantolon/Spor Ayakkabı Giyilmez" Yanılsaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Sosyal medyada şöyle bir olay gördüm arkadaşlar ve sinirlerim arşa çıktı. Bir kadın arkadaş iş görüşmesi için beklerken rakibini adeta ifşa etmiş. İfşa edilen aday kot pantolon ve spor ayakkabı ile görüşmeye gelmiş sorun bu. Kendisi topuklu ayakkabı giyen aday "Ben enayi miyim?" sorusunu sormuş takipçilerine. "İş görüşmesine geldim kız kot pantolon postalla gelmiş. Arkadaşlar ben enayi miyim? Dudullu yollarında bacaklarım kırıla kırıla yürüyorum." demiş. Gelen tepkiler üzerine "Ayakkabılarını silseydi bari" gibi bir talihsiz açıklaması daha olmuş. Fotoğraf sadece benim mi içimi acıttı? Belli ki ortada bir imkansızlık var. İçerisinde bulunduğumuz mevsimi ve hava koşulları da göz önüne aldığımızda spor ayakkabı giymek görüşmeyi önemsememek dışında bir gerçekliği ifade etmiyor mu sizce de? İnsanlar ne kadar duyarsızlaştı birbirlerine karşı. Böyle bir durum üzerinden bile kendilerine pay çıkarıp, prim derdine düşüyorlar. Ben de iş görüşmelerinde derli toplu ve temiz olmamız gerektiğine inanıyorum ama bu yeni cicilerle, süsle püsle alakalı değil. Kaldı ki insanların ceplerinde yeni bir takıma ya da yeni bir ayakkabıya belki bir kere iş görüşmesinde giyecekleri bir topuklu ayakkabıya verecek paraları olmayabilir. İş görüşmelerinde insanların yeteneklerinin, potansiyellerinin, zekalarının artı puan alması gerekirken giydikleri ya da giyemedikleri değerlendirmeyi etkiliyor. Adayların bir işleri yokken ve görüşmeye gittikleri işleri alıp almayacakları bile kesinleşmemişken giyim kuşam masrafı mı yapmaları bekleniyor?
    cansevim
    Uzuun uzun yazılası bir başlık ama böyle bir fotoğrafı paylaşmak kadar seviyesi düşmüş biri için değmez
     badideasensei
     Resmi kurum değilse hiç gerek yok Hatta zaten onlar da bu kadar uğraşmıyorlardır. Alt tarafı iş görüşmesi Podyuma çıkıyorsa bilemem Cv ye bakarlar topuklu ayakkabı ya da kombine değil
      benita
      Bu işler topukla olsaydı şimdiye sıçmıştık
       asit
       liyakat bu yüzden önemli işte.. Utanmadan nasıl paylaşabilmiş bu fotoğrafı
        peripedia
        Kendisini ancak başkalarının gözünde var edebilen bir zihnin ürünüdür. Aklınca ben iyiyim neden çünkü topuklu ayakkabı giydim, topuklu ayakkabı işverenlerin ilgisini çeker, diğer aday spor ayakkabı giymiş şansı yok gibi bir düşünce belki bu işi almasını sağlar ama hep kaybeden olacaktır. Bir topuklu ayakkabıdan medet umacak kadar kendisine güveni yoktur aslında.
         tsukyomi
         Postal görmesek inanırız bacım. Koskoca GERB'in çatısına beyaz, Rus ayısı baskılı bluz, cart kırmızı kargo pantolon ve binbaşı postallarıyla girdim. CV dolduramayan, emek vermeye mabadı yemeyen kılık kıyafetle yerer tabi, bildiği başka bir şey yok ki haspamın.
          buse01
          Tweetleye basarken hiç mi utanmadın ya, bunlar hep linçlenip etkileşim almak için
           cinayetvaraga
           haspama bak. ne şekilliler gördük biz ama kafa boştu, yetenek yoktu. potansiyel cevherleri kurutmayın sizi gidi kan emici sistem köleleri.
            csa
            Bir kere işe, gidilen yerin durumuna göre değişir nasıl giyinileceği. Bazı yerlerde gayet kot ve spor ayakkabı ile iş görülür. Bunlar geçtiğimiz yüzyılın adetleri olmakla birlikte hala dikkat edilir. Fakat buradan çok önemli bir şey söyleyeyim. İş görüşmesine gittiğinizde karşısınızda mülakatı yapan insan sizin ne giydiğinize ancak yeterince temiz mi diye bakabilir, bunun dışında işe girmeniz tamamen sizin oradaki hal, hareketiniz, jest mimiğiniz ve kendinizi ifade biçiminize bağlıdır. CV'de hemen sonrasında gelir (elbette gereken yetkinlikleri sağladığınızı varsayıyoruz) Hee eğer, kıyafetinizden dolayı size garip bakılıyor, işe almaya yanaşılmıyorsa bence işe giremediğinize şükredin. Herşeyden önce çalışılacak yerde huzur olmalı. Bu arada o fotoğrafı çekip paylaşma zahmetine girecek insana yaklaşmam. Kötü niyetli. Bu insanlara kankim dersiniz, yarın öbür gün küçük başarılarınızda bile içten içe kıskanır, başınıza olmadık belalar açabilir bile. Düşünsene, bir insanın ayağına bakıyorsun (bknz, düşman ayağa bakar) bir de aklınıza gelen şey karşıdakinin giydiği şey ve kirli olması, bir de üstüne üşenmeyip bunu çekip, insta'da paylaşıyorsunuz, belli ki beyinde kültür, merak falan hiçbir şey yok, entellektüellik namına zerre bir şey yok. Boşuna yaşayan milyonlardan bir tanesi...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.