21
20.12.2020
"Influencerların Haksız Kazanç Sağlamasına ve Vergi Kaçırmasına Dur Deyin" İmza Kampanyası
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Change.org'ta bir dönemlerin sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan tarafından başlatılan imza kampanyası. Influencerların herhangi bir vergi ödemeden reklam yapmaları ve haksız kazanç elde etmelerine karşı bir protesto başlatılmış bu kampanya ile. Şu ana kadar 3.447 kişinin imzaladığı kampanyada hedef 5.000 imza. Ben ortada ciddi bir talep ve buna karşılık influencer arzı olduğunu düşünüyorum. İnsanlar Danla'ya Duygu'ya lütfen vlog çek, lütfen üzerindekini nereden aldığını söyle diye yalvarıyor resmen çok şahit oluyorum. E bu insanların bir kitlesi varken markaların da reklam kanalı olarak bu insanları kullanması çok normal değil mi? Yaptığı reklam anlaşmalarını postlarında 'ücretli ortaklık' tanımlaması ile belirten influencerlar da var ayrıca. Bunun yeni zamanların yeni mesleği olduğunu ne zaman kabul edeceğiz? Artı hükümet tarafından bir vergilendirme çalışmasının yapıldığını da öğrenmiştik. Ben çok anlamsız bir kampanya olduğunu düşünüyorum en nihayetinde biz Hakan Hepcan'ı da bu yolla tanımadık mı?
    peripedia
    Başlatılan imza kampanyası,
    https://www.change.org/p/cimer-influencerler
    https://www.change.org/p/cimer-influencerler
    ın-haksız-kazanç-sağlamasına-ve-vergi-kaçırmasına-dur-deyin?recruiter=1170189410&recruited_by_id=505de560-42a5-11eb-b04d-1f4121c57234&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=petition_dashboard
     karolunita
     yapılan mantıklı yapan mantıksız. her neyse umurumda değil
      imailahorsilahh
      Hakan Hepcan yeteri kadar cukkalamadı heralde.
       mrlawyerkk
       İmzalamaya gidiyorum. Asgari ücretliden vergi alınırken bu fenomenlerden alınmıyor evet alacağız dediler ama şeffaf değil. Youtube gelirlerine göre değil yaptıkları işbirliklerine göre vergi vermeliler. Hakan Hepcan'ı tanımam ama haklı bir çaba görüyorum ortada.
        djsinemovic
        Pastadaki payını kaybedince kudurmuş. Şu sosyal medya fenomenlerinin kazancına bu kadar takılmasını asla anlamıyorum zaten. Televizyonlarda şaklabanlık yapanlar da haksız kazanç o zaman. Böyle bir pazar var insanlar da pazarda yerlerini alıyorlar işte, çok kolaysa youtube orda hepiniz yapın. Ben şahsen böyle bir kariyer trilyon verseler istemem, ama haksız kazanç çok kolay cart curt diye bok da atmıyorum. Ayrıca marka işbirliklerinde vergiler verilir orası da denetleniyor hepcanın ağlayası gelmiş
         nickimdebileolmaz
         Vergi ödüyorlar ama bunu Kıbrıs yada benzeri ülkeler üzerinden yapıyorlar.
          detokssuyu
          İnsanları bi salın artık ya. Bizim ülkemizde asgari ücretli işçi dışında kim vergi ödüyor. Geliriniz ne kadar artarsa o kadar vergi ödemiyorsunuz bu ülkede. Geliriniz ne kadar azsa da o kadar çok ödüyorsunuz. O büyük büyük şirketler vergi ödüyor mu sanıyorsunuz? Fenomenlerde ödemiyor işte.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.