'Hukuki Yollara Başvuracağım' Tehditinin Her Zaman İşe Yaraması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Uzun zamandır gözlemlediğim bir durumdur. Özellikle e-ticaret yapmaktan bir haber olan ve mağduriyet yaratan sözde e-ticaret siteleri üzerinde bir hayli etkili oluyor. Sevgili ünlülerimizin kriz anlarında da en sık kullandıkları cümle aynı zamanda.
    sedefartuny
    O hukuki yollaran korkuyoruz çünkü adalete güvenmiyoruz. Haklı olan bu cümleyi kullansın ama birde madalyonun diğer yüzü var. Haksızlıkların yaşandığı, adaletsizliğin kol gezdiği bir yargı düzeni hepimizi sindiriyor haliyle.
     okadin
     Evet! Gerçekten öyle. Zaman zaman bu tehditi kullanmak durumunda kalıyorum. Dün sanırım iade yapmama rağmen paramın üzerine yatma yolunu tercih eden bir ınstagram butiğine kurdum bu cümleyi.
      kafatamircisi
      Daha önce ismini cismini duymadığınız yerlerden bişey almayın hiç uğraşmayın, bi sorun çıkarsa da en azından karşınızda muhatap olur, mağduriyetiniz giderilir.
       banyedimbentokum
       Çeyrek bin lira verdiğim kot pantolon, evde defo farketmem, geri almamaları, hiç sorun değil mahkeme heyetiyle konuşayım fatura ve ürün elimde dava edeceğim ve gerisiyle ben muhatap olmayacağım resti. Finalde - şeyy ıııı hanımefendi, az önce sistem yoktu müşteri kaydınıza ulaşamamıştık saçmalığı ve pantolonu veri vermem:)
        detokssuyu
        Böyle tehdit cümleleri kuramam hiç. Tatlı dille çözmeye çalışırım her sorunumu ve hep haksızlığa uğrarım. Bu konuda çok pasifim malesef.
         cherry-cupcake
         bazı hayvanlara bu yol da yeterli değil ya da henüz o kadar caydırıcı cezalar yok.
          zxx
          Yaptığı işte iyi olan, sağlam bir kitleye hizmet veren hiç bir firma yada temsilcisi korkmaz. . İstediğin şekilde TÜDER' e gideceğimde faydasız. E-Ticaret işinde çalıştığım için biliyorum, çok fazla korkutmaya çalışılıyorlar ama hukuksal olarak her şey gayet açık. Özellikle iyi niyetli olan kişilere daha fazla yardımcı olunur, hakkı olmayan bir konuda tehditler faydasız. Karşınızda olan çalışanlarda şirket sahibi değil, hakkınız olan bir durum varsa her zaman hukuki hakkınızı kullanın fakat bu hakkı tehdit amaçlı kullanmayın.
           ulanayca
           “Bu mevzuyu sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyeceğim” de baya işe yarıyo
            katakulliciunsal
            Tehdit değil hak bu ...
             rarero
             Ülkemiz insanı mahkemeden korkar. Bu anlayış işe yarayan toplum nezdinde kıymeti olan bir anlayış. Bu açıdan zor durumda kaldığınızda tehdit etmekle kalmayın. Yapın.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.