'Hukuki Yollara Başvuracağım' Tehditinin Her Zaman İşe Yaraması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Uzun zamandır gözlemlediğim bir durumdur. Özellikle e-ticaret yapmaktan bir haber olan ve mağduriyet yaratan sözde e-ticaret siteleri üzerinde bir hayli etkili oluyor. Sevgili ünlülerimizin kriz anlarında da en sık kullandıkları cümle aynı zamanda.
    okadin
    Evet! Gerçekten öyle. Zaman zaman bu tehditi kullanmak durumunda kalıyorum. Dün sanırım iade yapmama rağmen paramın üzerine yatma yolunu tercih eden bir ınstagram butiğine kurdum bu cümleyi.
     sedefartuny
     O hukuki yollaran korkuyoruz çünkü adalete güvenmiyoruz. Haklı olan bu cümleyi kullansın ama birde madalyonun diğer yüzü var. Haksızlıkların yaşandığı, adaletsizliğin kol gezdiği bir yargı düzeni hepimizi sindiriyor haliyle.
      detokssuyu
      Böyle tehdit cümleleri kuramam hiç. Tatlı dille çözmeye çalışırım her sorunumu ve hep haksızlığa uğrarım. Bu konuda çok pasifim malesef.
       banyedimbentokum
       Çeyrek bin lira verdiğim kot pantolon, evde defo farketmem, geri almamaları, hiç sorun değil mahkeme heyetiyle konuşayım fatura ve ürün elimde dava edeceğim ve gerisiyle ben muhatap olmayacağım resti. Finalde - şeyy ıııı hanımefendi, az önce sistem yoktu müşteri kaydınıza ulaşamamıştık saçmalığı ve pantolonu veri vermem:)
        peripedia
        Kesinlikle katılıyorum. Tüketici hakları kanununda korunan haklarımızı maalesef ancak bu cümleyi kurduğumuz takdirde arayabiliyoruz.
         ecemovskiii
         Ama asla basvurulmamasi mesela
          me_out_bye
          Sadece tehdit olarak kullanabilirsin zaten hah! Hukiki yol bir bka yaramıyor bu ülkede.
           rarero
           Ülkemiz insanı mahkemeden korkar. Bu anlayış işe yarayan toplum nezdinde kıymeti olan bir anlayış. Bu açıdan zor durumda kaldığınızda tehdit etmekle kalmayın. Yapın.
            katakulliciunsal
            Tehdit değil hak bu ...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.