62
14.7.2020
"Her Genç Kızın Hayali Gelinlik Giymektir" Cümlesi Hakaret Kapsamına Girmeli
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   canece
   Bıktık artık genellemelerinizden. Yok bizim böyle vasat hayallerimiz. Her kadın evlenmek, çoluğa çocuğa karışmak zorunda değildir. Her genç kızın hayali kendi ayakları üzerinde durup hiç kimseye minnet etmemektir.
    utumasasiilekayanadam
    "Bıktık artık genellemelerinizden" demişsin. Genellemenin âlâsını sen yapmışsın. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
     meyvesebze
     Kendi hayallerini savunurken baskasinin hayallerini kucumsemeseydin belki sicak gelebilirdi Ama giydirmissin resmen O zaman bende soyle yazarim'Zorlama feminist ayaklarinizdan,yapmacik guclu kadin modellerinizden biktik' Hos oldumu boyle.Hayir olmadi :) Kim ne hayali varsa pesinden kossun.Herkes ayni seyden zevk alacak deil ya.Herkes kendi hayatindan sorumlu.İsinize bakin o yuzden Bu arada 10 sene kariyer yaptiktan sonra 30 yasimda evlenmeyi sectim.O gelinligide giydim.Hayalim deildi! Ama cokta zevkliydi.Tavsiye ederim.80 yasima girdigimde herkesin torunu torbasi civil civil etrafinda dolasirken ben yalniz gebermek istemiorum :)
      hysosiri
      Niye hakaret sayılsın yav evet biz evlilik hayal etmiyo olabiliriz ama eden de çoktur sadece genelleme yapmak yanlış denilebilir. Ayrıca evlenme hayali olan herkes vizyonsuz mudur kariyer sahibi kaliteli bir yaşantısı olan insan evlenmeyi gayet de hayal edebilir. Bir genellemeyi yanlışlarken yeni bi yanlışa sebep olmamak lazım.
       tiroyitbezi
       Bakınız senin bu düşüncenin yobaz ve dayatmacı düşünceden farkı yok . İsteyen istediği hayalini kurabilir. Kimse sana gelinlik giyme hayalini kurmanı emretmiyor ki istersen hayatının hiçbir döneminde evlenmezsin. Bu senin özgür tercihin. Millete ne ki bundan. Ama başkalarının hayatlarına ve hayallerine burada düşüncesizce vasat diyemezsin. Asıl bu hakarettir. Düşüncelerine saygılıyım. Bunlar haklı düşüncelerdir kendince. Ama bu şekilde ifade etmen ile sadece tepki toplarsın.
        ozanesi
        Hah hah haaaa. Sebep? Her durumu niye hakaret algılıyorsunuz siz, nerden geliyor bu aşağılık kompleksleri? İnsanın sevdiği insanla evlenmesi ve düğünde gelenekselleşmiş, adına gelinlik denen kıyafeti giymek istemesinin nesi rahatsız ediyor sizi tam olarak? Ne kadar saçma detaylarda boğuluyorsunuz, kadınları bu şekilde kurtaramazsınız
         plazacalisani
         Genelleme saçma olsa da bunun vasat olduğunu savunmak daha da saçma. İnsanların istekleri ve arzuları farklıdır. Elbette ki bu istekler toplum normlarına göre şekillenir. “Bir genç kızın isteği toplumsallık nedeniyle böyle” diyebilirsiniz. Ancak aksi bir istek de toplumsal karşıtı olduğu için aksidir o zaman. Hepsi kültürle yoğuruluyor. Bana göre vasat size göre de vasat ama ona göre değil. Bırakın neyin iyi olup neyin kötü olduğunu söylemeyi. Bırakın herkes istediği gibi yaşasın.
          alevalevay
          Senin vasat buldugun sey benim hayalim olamaz mi? Evet evlilik ve gelinlik hayali kuruyorum ama bu benim vasat oldugumu göstermez sorry
           furkanbozkurt
           Çok güzel bi hayal bence bok atmayın
            ulanayca
            keşke bu başlığın alnı olsa da öpsem
             excelans01
             Ayrıca şuanki kadınların çoğu evlenip sonra boşandığı eşinden nafaka alıp o parayla da istediği erkekle beraber olup gününü gün etmek amacı var yoksa gelinlik hayali falan hepsi yalan
              benita
              Seninle aynı düşüncedeyim ama bu şekilde düşünenler olarak çok az kişiyiz genelinin hayali gerçekten bu
               tsukyomi
               Bizim burada iki ciltlik sıradan çinko karbon insan kaygılarımız varken gelecekle ilgili tek hayali beyaz elbise ve cüzdan olan bazı piremseslerle aynı kefeye konulmak hakarettir. Ha, sonra o piremsesler cükko seçimleri yüzünden dara düştüğü zaman yine biz uğraşıyoruz, o da ayrı bir paradoks. Neyse, destekliyorum.
                noobzac
                Bireyleri birbirlerine bağımlılaştırmaya yönelik kalıplardan kurtulmak gerekir. Herkes dilediğini hayal etmekte özgürdür.
                 astrogurl
                 evet! onlar kim de bizim hayallerimize karışıyor?
                  zimbo
                  Her şeye birşey çıkıyor anlamadım. Ne zaman neye gore kime göre hakaret sayılmalı göreceli bir şey bu durum. O yüzden bence gereksiz bir konu
                   djsinemovic
                   Ya siz artık iyice deli deli yaptınız kendinizi.. (bu bir hakaret kapsamına girebilir)
                    roxannee-
                    yav he he
                     enemyplayer
                     Yani tamam hoş cümle değil de, hakaret de değil yani biraz fazla sinir olmuş gibisin?
                      criglernajjar
                      Kadınlara selam vermek de hakaret sayılsın mı peki? Bu feminizm böyle giderse bu ülkede haremlik-selamlık yaptıracak, demedi demeyin. Sırf bu şekil her şeyi tersleyen kadınlar yüzünden artık yolda yere bakarak yürüyorum, yoksa "Tacizci var!" diye çığlık atabilirler.
                       pillowtalk
                       Benim hayalim kuzey ülkelerinden birinde şarabımı yudumlarken nehrin akışını izlemek. Gelinlik olmasa da olur.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.