"Her Genç Kızın Hayali Gelinlik Giymektir" Cümlesi Hakaret Kapsamına Girmeli
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   canece
   Bıktık artık genellemelerinizden. Yok bizim böyle vasat hayallerimiz. Her kadın evlenmek, çoluğa çocuğa karışmak zorunda değildir. Her genç kızın hayali kendi ayakları üzerinde durup hiç kimseye minnet etmemektir.
    noobzac
    Bireyleri birbirlerine bağımlılaştırmaya yönelik kalıplardan kurtulmak gerekir. Herkes dilediğini hayal etmekte özgürdür.
     tsukyomi
     Bizim burada iki ciltlik sıradan çinko karbon insan kaygılarımız varken gelecekle ilgili tek hayali beyaz elbise ve cüzdan olan bazı piremseslerle aynı kefeye konulmak hakarettir. Ha, sonra o piremsesler cükko seçimleri yüzünden dara düştüğü zaman yine biz uğraşıyoruz, o da ayrı bir paradoks. Neyse, destekliyorum.
      benita
      Seninle aynı düşüncedeyim ama bu şekilde düşünenler olarak çok az kişiyiz genelinin hayali gerçekten bu
       hysosiri
       Niye hakaret sayılsın yav evet biz evlilik hayal etmiyo olabiliriz ama eden de çoktur sadece genelleme yapmak yanlış denilebilir. Ayrıca evlenme hayali olan herkes vizyonsuz mudur kariyer sahibi kaliteli bir yaşantısı olan insan evlenmeyi gayet de hayal edebilir. Bir genellemeyi yanlışlarken yeni bi yanlışa sebep olmamak lazım.
        alevalevay
        Senin vasat buldugun sey benim hayalim olamaz mi? Evet evlilik ve gelinlik hayali kuruyorum ama bu benim vasat oldugumu göstermez sorry
         utumasasiilekayanadam
         "Bıktık artık genellemelerinizden" demişsin. Genellemenin âlâsını sen yapmışsın. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
          meyvesebze
          Kendi hayallerini savunurken baskasinin hayallerini kucumsemeseydin belki sicak gelebilirdi Ama giydirmissin resmen O zaman bende soyle yazarim'Zorlama feminist ayaklarinizdan,yapmacik guclu kadin modellerinizden biktik' Hos oldumu boyle.Hayir olmadi :) Kim ne hayali varsa pesinden kossun.Herkes ayni seyden zevk alacak deil ya.Herkes kendi hayatindan sorumlu.İsinize bakin o yuzden Bu arada 10 sene kariyer yaptiktan sonra 30 yasimda evlenmeyi sectim.O gelinligide giydim.Hayalim deildi! Ama cokta zevkliydi.Tavsiye ederim.80 yasima girdigimde herkesin torunu torbasi civil civil etrafinda dolasirken ben yalniz gebermek istemiorum :)
           lellu
           Erkeklerin hayali damatlık o halde 🤷‍♀️
            plazacalisani
            Genelleme saçma olsa da bunun vasat olduğunu savunmak daha da saçma. İnsanların istekleri ve arzuları farklıdır. Elbette ki bu istekler toplum normlarına göre şekillenir. “Bir genç kızın isteği toplumsallık nedeniyle böyle” diyebilirsiniz. Ancak aksi bir istek de toplumsal karşıtı olduğu için aksidir o zaman. Hepsi kültürle yoğuruluyor. Bana göre vasat size göre de vasat ama ona göre değil. Bırakın neyin iyi olup neyin kötü olduğunu söylemeyi. Bırakın herkes istediği gibi yaşasın.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.