64
14.7.2020
"Her Genç Kızın Hayali Gelinlik Giymektir" Cümlesi Hakaret Kapsamına Girmeli
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   canece
   Bıktık artık genellemelerinizden. Yok bizim böyle vasat hayallerimiz. Her kadın evlenmek, çoluğa çocuğa karışmak zorunda değildir. Her genç kızın hayali kendi ayakları üzerinde durup hiç kimseye minnet etmemektir.
    noobzac
    Bireyleri birbirlerine bağımlılaştırmaya yönelik kalıplardan kurtulmak gerekir. Herkes dilediğini hayal etmekte özgürdür.
     tsukyomi
     Bizim burada iki ciltlik sıradan çinko karbon insan kaygılarımız varken gelecekle ilgili tek hayali beyaz elbise ve cüzdan olan bazı piremseslerle aynı kefeye konulmak hakarettir. Ha, sonra o piremsesler cükko seçimleri yüzünden dara düştüğü zaman yine biz uğraşıyoruz, o da ayrı bir paradoks. Neyse, destekliyorum.
      benita
      Seninle aynı düşüncedeyim ama bu şekilde düşünenler olarak çok az kişiyiz genelinin hayali gerçekten bu
       hysosiri
       Niye hakaret sayılsın yav evet biz evlilik hayal etmiyo olabiliriz ama eden de çoktur sadece genelleme yapmak yanlış denilebilir. Ayrıca evlenme hayali olan herkes vizyonsuz mudur kariyer sahibi kaliteli bir yaşantısı olan insan evlenmeyi gayet de hayal edebilir. Bir genellemeyi yanlışlarken yeni bi yanlışa sebep olmamak lazım.
        alevalevay
        Senin vasat buldugun sey benim hayalim olamaz mi? Evet evlilik ve gelinlik hayali kuruyorum ama bu benim vasat oldugumu göstermez sorry
         utumasasiilekayanadam
         "Bıktık artık genellemelerinizden" demişsin. Genellemenin âlâsını sen yapmışsın. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
          meyvesebze
          Kendi hayallerini savunurken baskasinin hayallerini kucumsemeseydin belki sicak gelebilirdi Ama giydirmissin resmen O zaman bende soyle yazarim'Zorlama feminist ayaklarinizdan,yapmacik guclu kadin modellerinizden biktik' Hos oldumu boyle.Hayir olmadi :) Kim ne hayali varsa pesinden kossun.Herkes ayni seyden zevk alacak deil ya.Herkes kendi hayatindan sorumlu.İsinize bakin o yuzden Bu arada 10 sene kariyer yaptiktan sonra 30 yasimda evlenmeyi sectim.O gelinligide giydim.Hayalim deildi! Ama cokta zevkliydi.Tavsiye ederim.80 yasima girdigimde herkesin torunu torbasi civil civil etrafinda dolasirken ben yalniz gebermek istemiorum :)
           lellu
           Erkeklerin hayali damatlık o halde 🤷‍♀️
            plazacalisani
            Genelleme saçma olsa da bunun vasat olduğunu savunmak daha da saçma. İnsanların istekleri ve arzuları farklıdır. Elbette ki bu istekler toplum normlarına göre şekillenir. “Bir genç kızın isteği toplumsallık nedeniyle böyle” diyebilirsiniz. Ancak aksi bir istek de toplumsal karşıtı olduğu için aksidir o zaman. Hepsi kültürle yoğuruluyor. Bana göre vasat size göre de vasat ama ona göre değil. Bırakın neyin iyi olup neyin kötü olduğunu söylemeyi. Bırakın herkes istediği gibi yaşasın.
             excelans01
             Ayrıca şuanki kadınların çoğu evlenip sonra boşandığı eşinden nafaka alıp o parayla da istediği erkekle beraber olup gününü gün etmek amacı var yoksa gelinlik hayali falan hepsi yalan
              ilsasilem
              Once upon a time canım. Artık uyutamazsınız biz kadınları yüzüktü, gelinlikti..
               ozanesi
               Hah hah haaaa. Sebep? Her durumu niye hakaret algılıyorsunuz siz, nerden geliyor bu aşağılık kompleksleri? İnsanın sevdiği insanla evlenmesi ve düğünde gelenekselleşmiş, adına gelinlik denen kıyafeti giymek istemesinin nesi rahatsız ediyor sizi tam olarak? Ne kadar saçma detaylarda boğuluyorsunuz, kadınları bu şekilde kurtaramazsınız
                fuind
                İlgi çekme çabası. Geçiniz.
                 ingilicceci
                 Kendi adıma konuşmak istiyorum. Ben daha anaokuluna falan giderken gelinliğimin nasıl olacağını saçımın bile dağınık bir topuz olacağının hayalini kuruyordum. Ama şu an kesinlikle öyle değil benim hayalim. Çünkü zaman devir dünya herşey değişti. Ortaokulumun son senesindeyken ben anladım ki ben aslında okulumu bitirip hemen evlenmek istemiyorum. İlk başta okulumu bitirip, akademik anlamda kendimi geliştirip kendi işimi elime aldıktan birkaç sene sonra evlenmeyi istiyormuşum meğerse ben. Ve ben bundan sonra anladım ki insanların kararları değişebilir. Bazen insan hiç yapmam dediği şeyi bile yapar. Hayat bu. Yaptırır. Ve çok da yakından olmasa da lise hayatı bitikten sonra hemen evlenenleri de tanıyorum. Herkes hayalini gerçekleştirdiği sürece hiçbir sıkıntı yok. O arkadaşın hayali buymuş bunu yapmış. Benim hayalim bu ben bunu yapacağım. İnsanların hayalleri sorgulanmaz ve bence sorgulanamaz.!
                  ulanayca
                  keşke bu başlığın alnı olsa da öpsem
                   pillowtalk
                   Benim hayalim kuzey ülkelerinden birinde şarabımı yudumlarken nehrin akışını izlemek. Gelinlik olmasa da olur.
                    furkanbozkurt
                    Çok güzel bi hayal bence bok atmayın
                     criglernajjar
                     Kadınlara selam vermek de hakaret sayılsın mı peki? Bu feminizm böyle giderse bu ülkede haremlik-selamlık yaptıracak, demedi demeyin. Sırf bu şekil her şeyi tersleyen kadınlar yüzünden artık yolda yere bakarak yürüyorum, yoksa "Tacizci var!" diye çığlık atabilirler.
                      enemyplayer
                      Yani tamam hoş cümle değil de, hakaret de değil yani biraz fazla sinir olmuş gibisin?
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.