"Help Turkey" Paylaşımı Yapanlara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından Re'sen Soruşturma Açılması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Onedio'da gördüm arkadaşlar. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "HelpTurkey" başlığı altında sosyal medyada yapılan paylaşımlar hakkında re'sen soruşturma başlattığını açıklamış. Açıklamayı da aynen aktarıyorum: Orman yangınlarının çıktığı 28.07.2021 tarihinden bu yana bir kısım haber ve sosyal medya sitesi üzerinden yapılan paylaşımlarla ilgili teknik inceleme ve araştırma sonucu bazı kişi ve grupların gerçek veya bot hesaplar üzerinden organize bir şekilde halk arasında endişe, korku ve panik yaratmaya, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümetini aşağılamaya çalıştıkları saptanmıştır. Bu itibarla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca suç unsuru içerdiği tespit edilen paylaşımlarla ilgili resen soruşturma başlatılmıştır.
   https://onedio.com/haber/sosyal-medyadaki-helpturkey-paylasimlarina-sorusturma-996232?ref=slider4
   Haberi aldığım kaynak
   Ben bu paylaşımı yapan hiçbir insanın halkta korku yarattığına değil aksine yangın söndürme işlemlerini olabildiğince hızlandırmaya çalıştığını düşünüyorum. Umarım bir ceza ile karşılaşmazlar.
    myheartofstereo
    bir bakıma mantıklı bir şey yapmışlar çünkü yalan haber yayanlar gerçekten var. ama bunların yanında doğru haber yayanlara da soruşturma açmazlar umarım
     cinayetvaraga
     Burdayız. buyrun gelin evimden alın. sizden korkanın canı cehenneme.
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.