"Gerçeklere Körler, Gördükleri Şeyleri Tanıma Özürlüsüler"
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Hacı Bayram Üniversitesi’nden Prof. Dr. Adnan Bülent Baloğlu, Diyanet Aylık Dergisi’ndeki makalesinde “Z Kuşağı” gençlerini kapitalizmin oyuncağı olmakla suçladı, ‘fare’ye benzetti. Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Baloğlu, “Liberal Piyasanın Milenyum Bebekleri” başlıklı yazısında özetle şunları dile getirdi: “Fareli Köyün Kavalcısı hikayesinde kavalcı, Hamelin Köyü'nü basan fareleri çaldığı kavalın güzel melodisiyle peşine takıp köyden götürür. Teşbihte hata olmaz, birileri de özgürlük şarkılarıyla köklerinden, kültürlerinden söktüğü dünya gençliğini takmış peşine götürüyor. Onlar seküler ve liberal ilke ve değerlerle örülen yeni düzenin uyumlu kişileridirler. Gerçeklere kördürler, gördükleri şeyleri tanıma özürlüsüdürler.” Makalede bu görsele yer verildi 👇
    alys
    faydasindan çok zararı olan kuruma ait bir dergi.kaile almaya gerek yok.kendi kurumlarına saray yaptıracaklarina gençlerin eğitimine versinler o zaman o parayı. madem kapitalizme merak sarmislarsa.
     dr.rock
     Çağı yakalayamamak genel bir dindar sorunudur. Sabit düşünceli ve tartışma kültüründen uzak olan bu güruh mutlak doğruyu tanrısal sözleri insan yorumuyla uygular. Düştükleri bu hatayı görmez ve klanını genişletmek için ekonomik alan açarlar. Siyaseten kullandıkları inanç kavramı topyekün yalandır. Kavalı çalan Emevi adetleridir aslında. İstedikleri yöne çeker, ilahi kanunlara yaslanır suç işler tövbe ederler ritmik olarak.
      peripedia
      Kapitalizmin oyuncağı olan Z kuşağı değil. Sizlersiniz. Nefret ve öfkenin kölesi olmuş durumdasınız. Analiz etmeden anlamlandırmadan öylece konuşuyorsunuz ve inanın söylediklerinizin bırakın Z kuşağını hiçbir kuşağın nezdinde bir kıymeti yok. Saraylarınızdan yazıp çiziyorsunuz anca.
       fante
       Kişi nasıl görmek isterse öyle görür.
        raselika
        Gerçekten ibret alınası durumlar yaşanıyor. Garip bir durum. Z kuşağına inanılmaz bir biçimde kafayı takan hatta nefret eden bir kesim var. Bu profesör de bunlardan biri belli ki. Saçmalamış sadece.
         ozymandiase
         Zaten başlık bile sırf dikkat etmek için seçilmiş değişik kelimeler. Yani mesele eleştirmekten ziyade keşke bilgi vermek olsaydı. Bir profesörün böylesine sığ düşünmesi gerçekten içler acısı.
          rarero
          Bu insanları prof. olarak görünce benim kendime olan inancım artıyor ya. Böylesine iğrenç bir zihniyet var ve bu noktaya kadar gelmiş. Hatta yetmemiş böyle bir şeyi yazabilmiş. Hatta bunu yayınlayan dergi editörü de buna müsaade etmiş. Nerden tutsan elinde kalıyor.
           roar
           Fareye benzettiğin o gençler senin foyanı böyle ortaya çıkarır işte. Gözleri açık ve her şeyden haberdarlar. Evet teknolojinin içine doğdukları için bizden farklı olabilirler ama onların normalleri de bu.
            detokssuyu
            Biz gerçeklere kör değiliz. Sizler bizim yaşamlarımıza körsünüz. Gözlerinizi kapattınız ve bizim nelerle mücadele ettiğimizi dahi bilmiyorsunuz. O büyük büyük koltuklarınızdan konuşuyorsunuz ve yargılıyorsunuz yaptığınız tek şey bu.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.