"Evlilikten Çok Kısa Bir Süre Sonra Eşten Sıkılırsak Ne Olacak?" Sorunsalı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Aşk geçici biliyorsunuz, sadece sevgi de evlilik için yeterli mi bilemiyorum. Gel gelelim çok aşık olduk, bayılıyoruz birbirimize ve evlendik diyelim kısa bir süre içerisinde sıkıldık, ne olacak? Elbette çiftler boşanacak ama bahsettiğim çok kısa süre zarfında gelişen bir olay. Bir arkadaşımın başına gelmişti evliliğinin birinci ayı idi sanıyorum. Sıkıldım dedi, yapamıyorum dedi, bana göre değilmiş dedi ve maalesef o da kendini hemen bu durumdan sıyırıp atamadı toplumsal yargılar nedeniyle bir yıl beklemek zorunda kaldı.
    slmbnarda
    eğer gerçekten aşıksan 50 senede olsa sıkılmazsın. önemli olan gerçek aşkı bulup beraber yaşlanmak değilmi?
     _gizem_
     Eğer o kişi doğru kişiyse eminim sıkılmazsın...
      -lucy-
      Aşık değilsin o zaman? Aşık olmadığınla da niye evlenesin?
       berat_redflag
       Asla sıkılmayacağuçın, birbirinize 7/24 tutku ve aşkla yaklaşamadığın insanla evlenmen senin sorunun knk
        kisi
        Evlilikten sıkılacaksınız zaten. Çocuğunuzdan da sıkılacaksınız hatta. Ailenizle sürekli mutlu mesut mu yaşadınız? Her gün gördüğünüz sınıf arkadaşlarınızla senelerce heyecan içinde mi iletişim kurdunuz? Sıkılmamak saçma bir beklenti. Hedonik adaptasyon var bir kere. Bir şeye zamanla alışırsın ve ilk baştaki mutluluğu vermez. Geçici bir şeydir mutluluk. Sürekli romantik film tadında ilişki bekleyen evlenmesin. Evlendiği kişinin başını yakmasın. Evlilik hayat ortaklığıdır. Sizi sürekli eğlendirecek bir kurum değildir. Karşı taraf çok değişmiştir; saki biri bağırmaya çağırmaya başlamıştır, birikiminizi kumarda yiyiyordur vs. bir durum yoksa o kişiyi sıkıldım diye bırakmanız büyük bir ayıp. Bu hayata bir kere geliyor olabilirsiniz ama o ve ailesi de bir kere geliyor. Dünya sizin etrafınızda dönüp durmuyor. Ayrıca karşı tarafı tanımadan etmeden evlenmeyin. Doğru düzgün tanıyabilmek için de kendinizi geliştirin biraz. Böyle boş şımarıklıklara çok kızıyorum.
         ahpte-pateh
         Bknz.: Boşanma. (Normal) Bknz.: Swinger. (Nasıl gavat olunur?)
          mrlawyerkk
          Sıkılmayacağınız insanlarla birlikte olun ve evlenin yine mi olmadı sıkıldınız mı bir avukatın kapısını çalın yapacak başka bir şey yok çünkü bu zamanlar ya da şans vermekle falan çözülecek bir durum değil sıkılmaktan bahsediyoruz.
           me_out_bye
           Sana bela olmuyorsa 1 ayda bitirmeye gerek yok. Yaşanır hiç mi birinde kalmadınız misadir fln onun gibi düşün ev arkadaşı
            sedefartuny
            Olabilir her şey insanlar için çok çok kısa bir süre ise bu nikah düşüyor diye biliyorum 3 gün mü bir hafta mı öyle bir süre sanıyorum ancak bir ay ve sonrası içinde gidip boşanmak gayet doğal. Tabi toplum faktörü var ama yapacak bir şey yok her durumda var o. Zamanı ziyan etmektense durumun fark edildiği an boşanmak gerek diye düşünüyorum.
             fairytale-
             Ekşın lazım ekşın 🤣
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.