"Evlenme Niyetinde Olanlar Birbirlerinin Mahrem Yerlerine Fikir Verecek Ölçüde Bakabilir" Fetvası
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Diyanet İşleri Başkanlığı'na göre sosyal medyanın yoğun kullanımı ‘teşhir etme isteği’ oluşturuyormuş arkadaşlar. Nude olayından bahsediliyor büyük olasılıkla. Evlilik niyeti olmayan çiftlerin birbirlerinin mahrem yerlerine bakmaları haram olarak tanımlanırken evlilik niyeti olan çiftler birbirlerinin özel bölgelerine 'fikir verecek ölçüde' bakabiliyorlarmış. Bu haram değilmiş. Ama haddi de aşmamak gerekiyormuş. Geliyoruz en anlamsız noktaya fetvada "Bu iş, yakınlarında üçüncü kişilerin bulunduğu ortamlarda yapılmalıdır.” cümlesi. Üçüncü bir kişinin yanında evlenme niyetinizin olduğu sevgilinizin mahrem yerlerine bakabilirsiniz deniliyor yani. Bütçesini ne kadar da doğru kullanıyor Diyanet İşleri değil mi? Mahrem yer kavramı da bir hayli tartışmalı burada bahsedilen mahrem yerler bizim ilk aklımıza gelen mahrem bölgeler olmayabilir. Bir hayli karışık ve anlaması güç bir konu yani. Geleneksel nede olarak çok yakında hayatımızın orta yerine oturabilir. "Hayatım bana fikir verecek ölçüde bir nede atabilir misin?" mesajı alabiliriz.
    patronice24
    Kimliğinde yazan 'islam' dini hakkında yeterli bilgi sahibi olmayan insanlar mahrem kelimesinin neyi kastettiğini ve kapsadığını bilmediği için saçma veya ahlaksızca diyecek. Burada bahsedilen mahrem el ve ayaktır. Evet yanlış duymadınız, el ve ayak. El ve ayak yapısı insan vücudu hakkında ipuçları verir. Gençler birbirine uygun görülmüşse eğer bir odada el ve ayakları gözükecek şekilde yalnız bırakılır ve vücudunun kibarlığı veya kabalığı, tüylü veya tüysüz olduğuna göre son karar verilir. Sakin olun, kimse size g*tünüzü başınızı gösterin demiyor.
     strangestar
     Bir öneri diyaneti önesemeyin Kur'an'ı okuyun.
      ggggggg
      Her dinde her millette her kesimde var böyle cahiller. Şimdi hepsini tartışalım mı
       irmak676
       Fikir verecek ölçüde mi?? Skfhkshdjdjdjdjdkskakskkdksjd
        caresizcare
        Saçmalardan seçmeler
         damarcibasi
         Mini etek giyip temel içgüdü pozu veriniz demiyor sakin olunuz. Ayak bileğinden tahrik olan muhafazakar kesim için yanında velisi varken saçını kollarını dizlere kadar bacaklarını görebilir demeye getiriyor. Yıl olmuş 2021 evlendiği kadınla gerdek gecesi el sıkışarak tanışan insanlar var.
          muzlu-pasta
          Eh o zaman mecbur göstericez napalım
           mrlawyerkk
           Mahrem bölgeden kasıt büyük olasılıkla tesettürlü kadınların saçları. Bunu da üçüncü kişinin yanında yapmaları fetva edilmiş yani öyle nudelar falan değil. 21. yüzyılda anlamsız mı anlamsız ama saygı duymak da şart. Bu fetvalara göre yaşayan insanların sayısı bir hayli fazla çünkü ülkemizde.
            kania_
            Tövbe tövbe
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.