52
12.12.2020
"Evinizde Bilgisayarınız ve İnternetiniz Varsa Aç Kalmazsınız"
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Mika Can Raun'u tanıyanlar var mı aranızda? Yeni sosyal medya fenomenimiz Mika. Birçoğumuz kendisini Armağan Çağlayan ile yaptığı röportajla tanımış olsa da kendisi bir Youtuber. Komik twerkleri ile tanıyan da vardır onu muhakkak. Ben Armağan Çağlayan'ın programını izleyene kadar Mika'nın bu kadar zeki olduğunu bilmiyordum. 15 yaşında çalışmaya başladığını, butik açtığını. kendi markasını kurduğunu söyleyen Mika böyle bir tez attı ortaya. "Evinizde bilgisayarınız ve internetiniz varsa aç kalmazsınız" dedi. Dünyanın dijitale hapsolduğu şu zamanlarda çok da haksız bir görüş sayılmaz. Herkesin sosyal medya fenomeni olduğu bir dünyadan bahsetmiyor Mika aslında. Kendi iş kolunuza, ilgi alanlarınıza, yeteceğinize göre internette kendinize bir iş yaratabilirsiniz diyor.
    ali-vercetti
    haklı Maalesef
     me_out_bye
     Tanımıyoz ilk defa gördük. Armağan falan izlemem. Trans mı 🤔 Boş yapmış. Herkes internetten para kazanamaz. Ama internetten iş bulabilir evet. %50 haklı diyorum. İnternet çok büyük bir nimet. Keşke benim çocukluğumda olsaydı. Şimdi felakettim. Muhtemelen. Doğmadık ki tiktoker'ların içine. Tam cillopsun falan 2 resmini atıyon youtuber oluyon milyonlar falan. İyi iş valla. Ya da 2 şebeklip yapıyon. Murat övüç vb. Herkes buluyor yolunu. Sistem aşırı çatladı. Dünya yeni bir şeyler istiyor. Bunların saçma düzeninden hayatından kölelikten sıkıldı dünya. Sen çalış çalış başkaları yesin sen karın tokluğuna çalış. Bundan sıkıldı insanlar. Eğlence arıyorlar. Çocukluk gencliklerine özgürlüğe dönmek istiyor insanlar. 2 gülmek eğlenmek. Bunuda bu kişiler suistimal ediyor. Böyle bir piyasa oluştu. O insanlar için değil kendileri için kullanıyorlar bu ihtiyacı ilgiyi yeni mekanı imkanı. Dunya pis ya. Bencil ve pis. Yola gelmez. Hep böyle devam edecek. Sen kendine bak. Olabildigince mutlu yaşamaya çalış. Bunun için uğraş. Yoksa kelek.
      nickimdebileolmaz
      Saçma, dijital da bir şeyler yapmak için deneyim ve bolca zaman gerekiyor, bu arkadaşın dediği şey olayları kendi bakış açısından değerlendirmek cahil insanların yapacağı bir davranış.
       detokssuyu
       Ben de haklı olduğunu düşünüyorum. Biz aman memur olalım, kpss'ye girelim diye zaman öldürürken elimizin altındaki fırsatları görmüyoruz.
        mrlawyerkk
        Yanlış. O sanal dünyada mutlu olmayan insanlar var. Akıllı tarım yapmak isteyen bu projeyi finanse edecek kurum bulmak için deyim yerindeyse kapı kapı gezen çok genç bir arkadaş tanıdım. İnternetten karın tokluğuna bir şey yapayım tezi doğru değil. Bencillik. Topluma faydalı olmak isteyen o kadar çok genç var ki ama elleri kolları bağlanıyor.
         okadin
         Bence cinsel kimlik mevzusu üzerine söyledikleri çok daha ilgi çekici ve değerliydi. Belirli bir yaşa kadar farkında olmadan zaman zaman erkekler zaman zaman kadınlar lavabosunu kullanıyor olması ve bu durumun onun için normal olması çünkü ailesi tarafından ona cinsel kimliğine ilişkin bir şey dikte edilmemesi. Bunun önemsizliği insan olmanın önemi hakkında söylediklerini beğendim. Bu internet görüşü kendi deneyiminden kaynaklı ama genel geçer bir durum değil.
          cinayetvaraga
          yav he hee. O kadar kolay tabi her şey. Çaba lazım, emek lazım, onda bile para lazım. Zamanında kardeşim başlamıştı bu işe ve sırf yayın yapabilmek için dizdiği donanım fiat punto araba parasına mal oldu. Kolay değil öyle yani.
           _gizem_
           hem haklı hem de haksız
            csa
            Abartılı olmakla birlikte doğru. Ama çok abartılı yani. Dijitalde para kazanmak çok kolay da kazanacağınız parayla geçinmek imkansız. Yine de hepiniz illa üni bitirip, boktan sertifikanıza güvenip iş bulmaya uğraşmak durumunda değilsiniz. Bu okul mokul işlerini bırakıp başka işler peşinde koşmak bir sürü insan için de daha verimli olabilir.
             sedefartuny
             Çalışmaya ve bir şekilde fırsatlar yaratmaya dem vurmuş ama bu kadar kolay bir durum değil tabii ki. Ama birçok sektörün dijital dünyada hayat bulduğu da bir gerçek. Yakın gelecekte doğru olacak olan görüştür.
              gizemino
              Ben biraz abartılı buluyorum söylemini. Hemen hemen herkesin evinde bilgisayar internet var ya da herkesin elinin altında kağıt kalem var. İnsan isteği zaman kaynak bulması kolay fakat kişinin kendi içinde yaratıcılık, üretkenlik, sürdürülebilirlik yoksa esas sıkıntı o zaman başlıyor
               gilad-pellaeon
               Allah'ım sen bize güç ver!
                _umut_
                Ben resime takıldım. Saçlara dikkat etmeyince bildiğin kahvedeki okey yancısı gibi duruyor. Kız mı erkek mi belli değil
                 pazartesi
                 Bu da şeye benzemiş: evinde kağıt kalem olan herkes yazar olabilir. Nah olur.
                  morphyninkravati
                  "Ota boka çalışıyo beynim !" diyen biri ne kadar zekidir ?
                   cokbilmisdegilcokbilen
                   Hayatımda ilk defa gördüm bu şahsı. Pek dinleyemedim. Herkesin evinde kağıt kalem de var? Herkes yazar mı oluyor?
                    apollonia-corleone
                    Yanlış.İçinde bulunduğun ülkenin yasal gereklilikleri,elindeki pazarlama planı,sermaye geçtim Youtube a video koyup herkesin Enes Batur gibi altına spor araba çekeceğini düşünenlere de kötü bir haberim var.Bir şirkette ne yapılıyorsa her şeyi o grafikleri izlenmeleri site trafiği vs kontrol ederek kendin yapmak zorundasın.Kendi işinin hem müşteri ilişkilerinde hem insan kaynaklarında hem de özellikle pazarlama departmanında çalışıyorsun yeri gelince de IT oluyorsun,dijital pazarlamanın kurdu olmak zorundasın.Saat kavramın gerçekten bu işten geçinmek istiyorsan yok.Video editi photoshop asgari seviyede bilmek zorundasın.İnternet yavaşlığı,arızalar işini yavaşlatır,her yoruma şikayete cevap verirsin yorumlar gecenin birinde de gelir sabahın 5 inde de.Bilgisayarın yetersiz gelir veya sana ait değildir bilgisayar bakarsın ve sürpriz işine yarayan bilgisayar bakın minimum diyorum 5000 tl den başlar ve sen ayda maksimum 500 kazanıyorsundur.Taksite girsen sabit bir gelirin de yoktur.Tabi ki bazı insanların tek işi olabilir ama %90 için kenara atacak veya normal harcamanın biraz üstüne korkmadan çıkabilecek bir miktar sağlar internetten gelen gelir.
                     _gizem_
                     yaptığı twerkler twerk den çok omurga dansına benziyo drcftvgybhnujmıkoölkjnuhygt
                      samyeli90
                      İnternette bir iş yapacaksan aynı derecede eğitimin olması gerekiyor çok nadirdir eğitimi olmadan internet bilgisayar işi yapmak mesela grafik tasarım gibi şu bir zamanlar popüler olan site yapıp satmak bile bir eğitim gerekiyor eğitimden kastım ister okulunu oku istersen kendin öğrenmeye çalış
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.