"Eşcinsel Çiftlerin Evlat Edinebilmeleri Çocuklar Üzerinde Olumsuz Etkiler Bırakıyor" Görüşü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Bizim ülkemizde bu durum yasal değil ama dünya genelinde 25 ülkede bu durum yasalarla korunuyor. Bir Orta Doğu ülkesi olan İsrail yasaları da eşcinsel çiftlerin evlat edinebilmelerine olanak sağlıyor. Sosyal medyada şu sıralar çok sık karşılaşıyorum bu anlamsız görüşle. Malumunuz bir LGBTİ+ tartışmasıdır gidiyor günlerdir. Bazı zihinler bu konuda aşama kaydederken (özellikle Bakan Soylu'nun tweetinin nefret söylemi nedeni ile kaldırılması sonrası) bazı zihinler bu tartışmanın ateşi başlıkta gördüğünüz görüşlerle harlamaya devam ediyor. Neymiş efendim "Birçoğunun sokakta kalıyor olması eşcinsel bir çift ile aynı çatıda kalmasından daha iyiymiş. Bu evler çocukların gelişimi için çok tehlikeliymiş." gibi gibi birçok söylem. İçinde sevgi olan bir evde büyümek ne gibi bir tehlike yaratabilir ki? Tabii bu durumu çocuğa açık yüreklilikle anlatmak ve diğer evlerden farklı ve özel bir evde büyüdüğünü öğretmek gerekiyor.
    sedefartuny
    Ne zararı olacakmış çocuklara bu durumun pardon? Birbirini seven iki anne ya da iki babaya sahip olmanın travması ne olabilir. Yeni jenerasyon hepimizden akıllı ve bilinçli onlar için bu dünyada daha ciddi problemler var. Uyuşturucu gibi bireysel silahlanma gibi bu durum ne ki?
     sadisfekshin
     Çocuğa anlatmasalar da anlar bence. Ortamda iki baba var, ana yok. Bi tuhaf ortamlar bunlar.
      kendi-cazibesi
      Bu çocuğa annen kim diye soran olursa?. Arkadaşlarının bu durumu öğrendiğinde okulda ve sokaktaki durumu? Bu çocuğa iyilik mi edilmiş olundu?Konu baştan başa pislik olduğu için karşılaşılacak bütün olaylar pislik olacaktır.
       lutfen-ama
       Çocuklar direkt olarak etkilenmeyebilir belki ama diğer ailelerin etkisi ile diğer çocuklar tarafından dışlanma ihtimalleri çok yüksek. Bunun dışında profesyonel kişilerin durumu araştırmaları gerekir bize söz düşmez o konuda fakat durum araştırılana kadar bazı çocuklar bu süreçte denek olarak kullanılmış olacak. Merak ediyorum devletler izin verirken psikolojik sonuçlarını düşündüler mi? Körü körüne desteklemek de bağnazca karşı çıkmak kadar kötü sonuçlar doğurabilir çünkü.
        yagmur_ults
        Bence tek olumsuz etkisi o çocuklarin toplum içinde dışlanmaları olacaktır ama sırf insanlar eşcinsel diye onların çocuk sahibi olma haklarını elinden alamaz kimse bu bahaneyle
         sizhanimagadiyin
         Evet, doğru bulmuyorum.
          marvelhulk
          Neden olmasın ki onların da bu şekilde bir görüşü var , saygı duymak lazım
           suha-cakir
           Bakıyorum da herkes anlamsız bir durumu başka bir anlamsız durumla savunmaya çalışmış yine. Şiddet olacağına eşcinsel olsun gibi saçma bir bakış açısı var ortada. İkisi de anlamsız gayet. Tabii ki o çocuğun üzerinde pek çok olumsuz etkisi olacak bu durumun. Belki mükemmel bir çift olabilir, ev içerisinde olmaz fakat hayat da evde geçmiyor sadece. Okulu var, iş ortamı var, evlenmesi var, var da var yani. Her girdiği ortamda elbet birileri bu yüzden o çocukla ya alay edecek, ya nefret edecek, ya hakkında saçma sapan konuşacak. Doğal olarak o çocuk, çocukluğundan beri ailesinden nefret ederek büyüyecek. Gayet haklı görüş kimse kusura bakmasın ama.
            enkidu-an
            Türkiyede Lezbiyen Bir anne ile büyümek
            https://youtu.be/8kd-67vkOdc
            https://youtu.be/8kd-67vkOdc
             kalpci
             Maalesef öyle değil, uzmanlık alanıma yakın bir konu, ciddi çalışmalar var Bu çocuklar... Daha başarılılar Daha sağlıklılar Daha zenginler daha ilginci daha az homoseksüel yönelime sahipler
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.