"Eşcinsel Çiftlerin Evlat Edinebilmeleri Çocuklar Üzerinde Olumsuz Etkiler Bırakıyor" Görüşü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Bizim ülkemizde bu durum yasal değil ama dünya genelinde 25 ülkede bu durum yasalarla korunuyor. Bir Orta Doğu ülkesi olan İsrail yasaları da eşcinsel çiftlerin evlat edinebilmelerine olanak sağlıyor. Sosyal medyada şu sıralar çok sık karşılaşıyorum bu anlamsız görüşle. Malumunuz bir LGBTİ+ tartışmasıdır gidiyor günlerdir. Bazı zihinler bu konuda aşama kaydederken (özellikle Bakan Soylu'nun tweetinin nefret söylemi nedeni ile kaldırılması sonrası) bazı zihinler bu tartışmanın ateşi başlıkta gördüğünüz görüşlerle harlamaya devam ediyor. Neymiş efendim "Birçoğunun sokakta kalıyor olması eşcinsel bir çift ile aynı çatıda kalmasından daha iyiymiş. Bu evler çocukların gelişimi için çok tehlikeliymiş." gibi gibi birçok söylem. İçinde sevgi olan bir evde büyümek ne gibi bir tehlike yaratabilir ki? Tabii bu durumu çocuğa açık yüreklilikle anlatmak ve diğer evlerden farklı ve özel bir evde büyüdüğünü öğretmek gerekiyor.
    sadisfekshin
    Çocuğa anlatmasalar da anlar bence. Ortamda iki baba var, ana yok. Bi tuhaf ortamlar bunlar.
     sedefartuny
     Ne zararı olacakmış çocuklara bu durumun pardon? Birbirini seven iki anne ya da iki babaya sahip olmanın travması ne olabilir. Yeni jenerasyon hepimizden akıllı ve bilinçli onlar için bu dünyada daha ciddi problemler var. Uyuşturucu gibi bireysel silahlanma gibi bu durum ne ki?
      lutfen-ama
      Çocuklar direkt olarak etkilenmeyebilir belki ama diğer ailelerin etkisi ile diğer çocuklar tarafından dışlanma ihtimalleri çok yüksek. Bunun dışında profesyonel kişilerin durumu araştırmaları gerekir bize söz düşmez o konuda fakat durum araştırılana kadar bazı çocuklar bu süreçte denek olarak kullanılmış olacak. Merak ediyorum devletler izin verirken psikolojik sonuçlarını düşündüler mi? Körü körüne desteklemek de bağnazca karşı çıkmak kadar kötü sonuçlar doğurabilir çünkü.
       sizhanimagadiyin
       Evet, doğru bulmuyorum.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.