54
11.6.2020
"El Alem Ne Der?" Diye Düşünmemek İçin Zihninizi Nasıl Eğitiyorsunuz?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   madashell
   Etrafımdaki insanların neredeyse hiçbirini bir daha görmeyeceğim nasıl olsa diyorum. Hem görsem bile arkadaşım olmayacak. Bana ne yani, el alem ne derse desin. (hadi hadi hadi hadi hadi hadiiiii)
    monaiman
    Elalem ampır ampır konuşur. Kulak asmayın
     sameet
     T-shirt giyiyorum kanka ben. Üzerinde çok da pipimde yazıyor ingiliççe. Bizim buralarda insanlar biraz kültürlü de
      nunukafasi
      Bu elbette kolay değil. Özellikle de yaşın ilerlediğinde bazı elalemleri hiç takmazken bazılarına karşı hassaslaşabiliyorsun. Bu da ilginç tabi. Sonuçta mahalle baskısı diye bir gerçek var yok saymak o kadar kolay değil ancak kendini tanıdıkça kendi doğrularını oluşturdukça o elalem kendi kendine yok oluyor.
       benita
       Ne yaparsam yapayım zaten elalem bir şekilde konuşacak konu bulur diye toptan salıyorum
        rarero
        Çünkü elalem der. Elalem hep bir şey der. İsmet Özel çok güzel demiş : “İnsanlar ne der?” diye kahrolası bir put vardır.
         tsukyomi
         Herkesin isteğine göre ya da değer yargılarına göre yaşanmaz. Yoksa birkaç çobanın peşinden koşan sürü hayvanından bir farkım kalmaz. Pozitif mi konuşuyorlar? Canlarım sağolsunlar. Negatiflikte kendilerini mi yiyorlar? Benim yaptıklarımı siz anca konuşursunuz, devamke.
         0
          fuind
          Genelde şöyle düşünüyordum: Yeryüzünde kaç tane insan var? Milyarca. Bu da milyarlarca değer yargısı ve milyarlarca potansiyel eleştiri demektir. Ne yaparsam yapayım mutlaka eleştirileceğim, kaçış şansım yok. Ölmekte olan bir kediyi kurtarsam kesinlikle birisi çıkıp bıraksaydın da ölseydi diyecek. Di-ye-cek. Çünkü onun dünyası, dış dünyaya baktığı pencere, kafasındaki anayasa bambaşka. Hayatımı başkalarının değer yargısına göre şekillendireyim de herkes beni sevsin desem, mümkün değil sevmeyecekler. Mümkün olan tek şey kimseye zarar vermeden kendi doğrularımla yaşamak ve mutlu olmaya çalışmak.
           suae_
           El Alem zıkkım desin, ben onlara mı takacam? Ölünce onlar mı beni sorgulayacak?
            bu-ne-simdi
            Kime ne hayat benim hayatım el alem istediğini saçmalasın zaten bir gün toprak olup gitçez ardimizdan gelenler adımızı bile hatirlamayacak.
             ilsasilem
             Bu cümledeki elalem genelde maltozca yaşayan, kendi yapamadıklarını başkası yapınca kıskanan bir kesim olduğu için ben ay o ne ki onun fikrini önemseyeceksin diyorum kendime. Canım kendim
              busrawashere
              el alem kim?
               tuvbaaa
               hayatımda hiç bir vasfı olamayan insanlar için kendimi yoramam. Ne derlerse desinler.
                kisidegildisiii
                Bu elalemin değil, benim hayatım. Hesap vermek zorunda olduğum tek kişi de aynada gördüğüm kişi. O yüzden benim hayatımı yaşamamış, benim geçtiğim yollardan geçmemiş bir insanın benim hayatım hakkında konuşmaya hakkı yok. Bunları düşünüyorum.
                 sapkalikadin
                 el alemin ne dediğini takarsam el alem ne der
                  1cerenaltay
                  Başkaları için de el âlem ben oluyorum🤔 Kendimi başkalarıyla aynı kefeye asla koymam. Ben ne dersem doğrusu odur. Burnum havadadır, yürekleri titretirim. Kimseyi ciddiye almadığım için graaam umurunda değildir el âlem ne demiş ne dememiş. Buralara gelmek kolay değildir çoğu kişi için ama tavsiyem şudur: Meditasyon yapıp dinginlik kazanın. Kafa uçuyor böylece kimseye takılmıyorsunuz. "Yaaa heee yaaa," diye yaşamaya başlıyorsunuz. Baktınız inadına damariniza mi basmaya çalışıyorlar, bir laf koyup arkanıza bakmadan gidiyorsunuz.
                   rockycries
                   Elalem ne der diye düşünmem ancak iletişimimin iyi olduğu birisiyle bir sorun yaşadığımda düşünürüm bunu. Anlaşılabilir olmaya çalışırım. Üzmemeye çalışırım, kırmamaya çalışırım, açık ve doğru olmaya çalışırım. Ancak yine uzlaşılmazsa da artık yapabileceğim bir şey yoktur. Elalemi ve elalemin nazını çekmek için gerçekten yeterince sabrım ve merakım yoktur. Üzülsem de kırılsam da, "elalem ne diyorsa desin, ben buyum" derim. Ve bırakırım.
                    lylftmksc
                    Hayatımda hiç, el alem ne der, demedim. Banane ne derse desinler, el alem düşünüyor mu, acaba Leyla ne der diye? Ama babam-annem bayılır el aleme. El alem ne derse onu yaparlar. 🙄
                     rocknrollbabe
                     Hiçbir şey yapmıyorum umursamazlık seviyem 😂
                      transylvania
                      umursamıyorum :)
                       100numaraliadam
                       elalem kendi götüne baksın diyerek.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.