'Ekonomide Milli Bağımsızlığın Bir Bedeli Var' Diyen Berat Albayrak: 'Ecdadımız Bu Bedeli Sayısız Kere Ödedi, Sıra Bizde'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, döviz ve altın fiyatlarında dalgalanma sürerken kişisel Twitter hesabında bir paylaşımda bulundu. "Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli var, ecdadımız bu bedeli canı pahasına sayısız kere ödedi" diyen Albayrak, şöyle devam etti: "Sıra bizde. Biz bugün bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, yüreğimizi koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." Türk Lirası'nın rekor değer kaybettiği geçtiğimiz hafta, Bakan Albayrak için sosyal medyada istifa çağrıları yapılmıştı.
   https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1294279140590452737
   https://twitter.com/BeratAlbayrak/status/1294279140590452737
    noobzac
    Müşterisi olduğun ya da olmak zorunda kaldığın kişi rakibi olmanı istemez. Düşmanı olduğun veyahut olabileceğin kişi güce sahip olmanı istemez. Hele ki başından beri hasmı olduğu Türkiye'yi en sonunda, bir şekilde kısmen pasifize etmeyi başararak tahakkümü altına alıp güncel düşmanlarına karşı etkili bir üs haline getiren Batı dünyası hiç istemez. Yani “her açıdan güçlü bir Türkiye, Batı dünyasının menfaatlerine aykırıdır” diyebiliriz. Bu bağlamda, Türkiye'nin tehdit oluşturmaması için kendilerinde bolca bulunan ve dünyadaki en büyük güçlerden biri olan parayı da aktif şekilde aleyhimize kullanırlar elbette. Sadece bununla kalmaz operasyonel anlamda da müdahalede bulunurlar. Örneğin, 2012 yılında Rusya ile ticaret hacmimiz rekor seviyeye ulaşır. Ne hikmetse 2013 yılında sokaklarımız karışır. (Bu durumun bir benzeri “AB ordusu kuralım” teklifini dillendiren Fransa'da yaşandı. Tesadüfün de böylesi, Allah Allah.) Sosyolojik sağlamasını yapalım. Sokağa çıkıp şunu sorarsanız: “Ülkemizin düşmanları kimlerdir?”. Alacağınız yanıtların ezici çoğunluğunu Batı dünyası ülkeleri ve onların ortadoğu temsilcileri oluşturur. Şimdi Batı dünyasının, böylesi anti-emperyalist ve düşmanları hususunda bilinçli bir toplumu ihya edeceğini, ihya olmasına göz yumacağını düşünmek aymazlıktır. Siz, büyüyünce sizi öldürebilecek bir canlının yaşamasına izin verir misiniz?
     ozanesi
     Kandırın kandırın, ne kadar daha kandırabileceğinizi sanıyorsunuz acaba. Ya da nasıl kalkacaksınız bu durumun altından ?
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.