"Don't Look Up" Orta ve Daha Düşük Zeka Seviyesine Hitap Ettiği İçin Bu Kadar Tuttu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   acurrr
   adamlar sündüre sündüre, bokunu çıkarırcasına sistem eleştirisi yapmışlar popülist bir konu bularak. konuyu uzatmışlar da uzatmışlar. orta ve düşük zeka seviyesi iyice bu eleştiriyi anlayabildiği için heyecanlanmış. ortalama ve sıradan bir eleştirel film. sarsıcı değil, derin değil. oyunculuklar vasat altı. her boku beğeniyor bu insanlar artık. vasat büyük bir güç. vasata oynayan kazanıyor.
    lutfen-ama
    Oyunculuklar bence de vasat valla ya ilk yarım saate anca dayandım, abartılı oynuyorlar. Rahat olan aşırı rahat işin ciddiyetinde olan aşırı panik olarak işlenmiş, bayağı bir film bence. Özgür Demirtaş güzel demese o kadar izlenmez ve güzellemesi yapılmazdı net.
     kalpci
     Filmi sistem eleştirisi olarak küçültmemek lazım. Ondan çok öte bir anlatım var. Popüler kültürün insan kimyasına nasıl sinsice girdiği gerçeği çarpıcı sahnelerle güzel bir sanatla sunulmuş. Bir tür hipnoz surumu var ve bu gerçek. Bu kadar basit olsaydı bu oyuncu kadrosu o filimde yer almazdı.
      voila
      İzlemeyi düşünmüyordum ama acur’un iq skalasında nereye denk geliyormuşuz merak etmedim değil.
       40cmcetvelrevised
       Film bir yerden sonra nasıl bir film olmak istediğini bilmiyordu bence. Çünkü filmin ilk yarısı gerçekten güzel noktalara parmak basıyor ama daha önceden söylenmemiş şeyler değildi. Dicaprio ve Jeniffer Lawrence ne kadar ana karakter olsalar bile bence Jonah Hill'e daha fazla sahne verebilirlerdi. Filmin ikinci yarısı cidden saçma yani nasıl anlatırım tamolarak bilmiyorum ama yani bitsin diye dua ettim. Daha dün akşam izledim ve nedense bu film hakkında fikirlerimi toparlayamıyorum. Son sözüm şudur Dicaprio'nun paraya ihtiyacı vardı ve de Jonah Hill'e yazık olmuş. Klasik amerikan sistemi eleştiri filmi ama çok büyük bir yayın platformunda yayınlanması biraz oksimoron. Teşekkürler. 40 cm out.
        gossipdio
        İzleyemedim bir türlü aşırı merak ediyordum ama böyle denilince vazgeçtim 😂
         mrlawyerkk
         Katıldığım noktalar var elbette ama o kadar da gömmeli miyiz bilmiyorum. Vay efendim şöyle de olsun böyle de olsun şahane derinlikler olsun demeli miyiz? Bence hayır günün sonunda keyifli vakit geçirmek için izlemiyor muyuz biz bu dizileri filmleri?
          turuncu_sapka
          Filmi hala izlemedim fakat yapılan bu yorumları gördükçe iyice merak ettim. İzleyip tekrar geleceğim...
           rahat
           film güzel ama abartmaya gerek yok, yerden yere vurmaya da gerek yok.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.