'Dizi/Filmlerde İbadete Neden Yer Verilmiyor?' Sorunsalı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Yeni gündemimiz bu olmuş arkadaşlar. Hayırlı uğurlu olsun. Marmara Üniversitesi'nden bir doçent “Cem Yılmaz Filmleri'nin Din ve Değerler Açısından İncelenmesi” adlı bir makale kaleme almış. Özetle Cem Yılmaz filmlerinde cinsellik ve dekolte yoğun olarak kullanılıyor, eşcinselliğe yer veriliyor, ibadetlere ise hiç yer verilmiyor demiş. Türk sinemasının en ilgi çekici karakterlerinden bir olan Arif'in ise gençleri kötü etkilediğini ifade etmiş kendisi ve üşenmeden bu filmlerde “Allah, Selamün Aleyküm” gibi dini kavramların kaç kere kullanıldığına dair bir sayma işlemi de gerçekleştirmiş ve hiç kullanılmadığını da makalesine eklemiş. "Filmlerde karşımıza çıkan en problemli konuların başında cinsellik ile ilgili iletiler gelmektedir. Filmlerinde kadınlar dekolteli, mini etekli ve göbek bölgeleri açık kıyafetler giymektedir. Cinsel içerikli sözler, günlük yaşamın bir parçası olarak kullanılmaktadır.” ifadeleri var makalede. Bir kurgu dünyasında dahi mini etek ve dekolteyi sorun olarak gören bir zihinden bahsediyoruz. Başlıkta görmüş olduğunuz sorunsal sayfalarca sorgulanmış yani.
    caresizcare
    Zaten gerçeğe dayalı olmayan filmler yapıyor adam Gora yada arog da adam nereye isn koysun Bir Müslüman olarak koysaydı rahatsız olurdum hatta
     ceviz-agaci
     Gerçekten hep soruyorum ne tür bir kafa yapıcı ilaç alıyorlar bunlar...
      mrs_furby
      Çünkü dini neden soksunlar ki? Sanki koyunca ne değişecek?
       handeyakar07official
       Benim de gözüme çok battı bu. Garavel Usta karakteri neden İbnu Garavel Hoca değil ya da Bob Marley Faruk neden Yusuf İslam Faruk değil? Ve Arog'da neden Fatih'in İstanbul'un fethi teması işlenmiyor. Cem Yılmaz yerli ve milli değildir o yüzden Akıncı izleyin.
        nickimdebileolmaz
        Kaynak ?
         tsukyomi
         Ulan Marrmara, neyse şimdi. İbadetin gizlisi makbuldür hoçam, reklamı, pazarı olmaz bunun.
          asit
          Yazık kafanıza ya.. olum bu adamın komedyen olduğunun farkında mısınız acaba ? Ne yapmasını bekliyorsunuz uzay gemisinde robot216 ile namaz mı kılsın ? Eminim dini sembollere vs yer verse, bu defa da dalga geçiyor, alay konusu ediyor diye linçler bu kafalar.
           ceviz-agaci
           Bunları ki muhteşem yüzyılda meryem uzerliye namaz kildirip kadını tükenmişlik sendromu yasatmislardi
            cinayetvaraga
            işte zaten olay da bu. dini içimizde tek kişi olarak yaşarsak anlamlı. ama sizin sefil beyinleriniz bunu anlayamıyor. dinle dalğa geçilir mi? böyle filmlere konu edilir mi? bunu da mı düşünemiyorsunuz?
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.