3
23.7.2020
Çöp Konteynerinin Üzerinden Havuzdaki Akranlarını Seyreden Çocuğa Sürpriz
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Antalya'da kağıt toplayıcısı 10 yaşındaki çocuğun, bir çöp konteynerinin üzerine çıkarak yaşıtlarının yüzdüğü havuzu seyrettiği anlar fotoğraf karesine yansıdı. Konyaaltı ilçesinde, kağıt toplayarak ailesinin geçimine katkıda bulunan M.H., çöp konteynerinin üzerine çıkıp, lüsk bir sitenin havuzunda oynayan akranlarını izledi. M.H.'nin, site bahçesini çeviren brandanın yırtık kısmından havuzda eğlenen çocukları izlediği anlar, bir vatandaş tarafından fotoğraflandı. Fotoğrafı gören Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen de hemen harekete geçti ve M.H. ile kardeşlerini alarak havuza götürdü. Fotoğrafın Hurma mahallesinde çekildiği saptandı. Mahalleye giden belediye ekipleri, 2 gün boyunca aradıkları M.H.'yi kağıt toplarken buldu. M.H. ile 3 kardeşi, bir spor merkezine götürüldü. Burada havuza giren kardeşler diğer çocuklarla da oynadı.
    mertiniz
    Hayat çok adaletsiz ve acımasız.. hele ki çocuklara.. Sonunun mutlu bitmesine çok sevindim
     okadin
     Sayın başkanı tebrik ediyorum. Evet hayat çok adaletsiz ama adaletin insan eli ile sağlanması da mümkün. Bir çocuğu mutlu etmek dünyanın en güzel eylemi. Bu çocukların yalnız olmadıklarını bilmeleri lazım. Bu vatanın çocukları olduklarını hissetmeleri lazım. Belki de her şeyi bırakıp ömrümüzü çocukları mutlu etmeye adamalıyız. Çünkü onlar geleceğimiz, mutlu çocuklar, mutlu gelecek demek.
      herseyinaktivisti
      Niye dönüyor ki dünya? Bir habere ne kadar uzun bakılabilirse o kadar uzun baktım. Bir çocuk, Antalya'nın yaz sıcağında kağıt topluyor. Bakın havuzlu filan bir evden bahsetmiyorum, herhangi standartlarda bir dairede oturup da elinde telefonla "off çok sıkıldım" muhabbeti bile çeviremiyor. Diğer yanda ailelerin onlara sağladığı imkanla yazı serin serin geçiren çocuklar. Ne farkı var bu çocukların? Sadece farklı ailelere doğmak. Dünyanın adaletsizliği bu işte. Biz eğlenmek için su kullanırken Afrika'nın pek çok ülkesinde pandemi sürecinde ellerinizi yıkayın tepkisine kamu "hangi suyla?" cevabını verdi. Ya da olan su da pahalıydı. Bir çocuğun için gidiyor ve biz hiç bir şey yapamıyoruz. Ki bu sadece bir eğlence. Ben bunları yazarken bile bizim beğenmeyip seçtiğimiz gıdaların bir parçasını bulamadığı için ölüp giden çocuklar var. Ve bu durum hep böyle olacak. Birileri heybesini fazla fazla doldurduğu için birileri heybesine koyacak bir parça ekmek bulamıyor. Yapılan hareket çok güzel, çocuğun yüzünü birazcık güldürdüğü için minnettarım yetkililere. Ama o çocuk yarın yine aynı şartlarda olacak. Bu bakıldığında kimsenin suçu değil, ama aslında hepimizin suçu. Bizden öncekiler, biz ve bizden sonrakiler bu durumdan sorumlu. Asla o günün gelmeyeceğini bilsem de umarım günün birinde dünyadaki tüm çocuklar yazlarını eğlenerek geçirme imkanına sahip olabilir.
       libidio
       Ahhh çocuk, kalbi temiz çocuk.. Neyse bazen anlık da olsa iyi şeyler oluyor.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.