"Çocuğa Cinsel İstismar" Tanımı Oldukça Yanlış Bir Kullanım, Bunun Acilen Değiştirilmesi Lazım!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   killforyou
   çocuğa yönelik cinsel istismar olarak geçiyor her yerde elmalı davası. istismar (TDK): Birinin iyi niyetini kötüye kullanma. iyi niyeti kötüye kullanma diyelim. bu çocuğun cinselliğinin iyiye ya da kötüye kullanılmasının bir tanımı neden yapılıyor? çocuğun cinselliği iyiye kullanılabilir mi? cinsel istismar kelimesi oldukça yanlış ve yaygın bir kullanım. bunun yerine daha farklı kelimeler kullanılmalı. sanki suçu hafifletiyormuş gibi. istismar. olan neyse o söylenmeli. garip garip sansür kullanmak olayın vehametini kapatmıyor.
    -lucy-
    Mesela "İradesini tutamayıp p*zenvenklik yapan iğrenç *çlar" diyebiliriz. Çokta yakışır. Asla anlamıyorum küçücük kalpleri, küçücük elleri, küçücük gözleri olan birine o gözle bakmak nedir? Sen daha sesi kalınlaşmamış küçük şeylere nasıl o gözle bakarsın, buna mı tahrik oluyorsun. Geberirler inşşşallah. Bu kesinlikle istismar değil.
     thetalentedmrripley
     İstismarın diğer anlamı 'sömürme'dir. Burada da bu anlamda kullanılıyor. Çocuklarla ilgili davalarda günlük hayatta herkesin dilinde olan, genel davalarda kullanılan kelimelerin kullanılması çocuk açısından sakıncalı olabiliyor. O yüzden bence yerinde bir kullanım.
      absurdizm
      hiç olmasa da hiçbir şey kullanmasak
       basorexia_
       kancıklar açık açık biz bir şerefsizlik yaptık, tecavüz ettik diyemedikleri için istismar lafına koşuyor.
        pazartesi
        İfade, çocuğun iyi niyetini kötüye kullanarak onun cinsel gelişimine ve ruhsal bütünlüğüne zarar vermek anlamına geliyor. Cinselliğini kötüye kullanmak anlamına gelmiyor. Çünkü çocuğun cinselliği olmaz. Adı üstünde: çocuk. Zaten istismarın anlamı "bir şeyi kötüye kullanmak" değil, "niyeti kötüye kullanmak".
         tranquility
         Öyle değil ya. Çocuk iyi niyetlidir. kötülük bilmez. bu iyi niyeti kötüye kullanmak manasında cinsel istismar deniyor. Ne densin televizyonlarda Tecavüz ve taciz mi ? diğer çocuklar için bunu duymak daha kötü psikoloji yaratacaktır. Kadına cinsel istismar da deniyor. kalıp gibi düşünün yani. birisi seni istismar ederse istismar etti denir bu kadar basit.
          gundemss
          Aslında bu tarz fotoğraflar da kullanılmamalı. Haberleri verirken kelimeler ve fotoğraflar çok dikkatli seçilmeli aşırı hassas bir konu zaten bir de yanlış bir yönlendirme ile çocukları etkilemek olmaz
           ahpte-pateh
           Çocuğa cinsel saldırı, pedofili deyin gitsin direkt. Hatta bence çalışma kampları kurulmalı bunlar için, pislik paklanır.
            hotchocolate
            Bunlar hep orospu çocukluğu işte..
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.