26
5.11.2020
"Büyük Resme Bak!" Dediğin Konular
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Büyük resme bakmak tabirini günümüz dünyasında çok sık duyuyoruz. Birileri bize sürekli "Büyük resme bakın!" diyor. Normal şartlarda kişinin kendi yeteneklerini keşfetmesi bunu da merak kanalı ile gerçekleştirmesi büyük resme bakmak olarak tanımlanıyor ama bu tanım bir hayli evrim geçirdi. Büyük resme bakmak eşittir ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar gibi bir durum söz konusu. Sence büyük resme bakmamız gereken ancak sığ bir bakışa sahip olduğumuz konular neler?
    mevsimlerdensnbahar61
    “Gökyüzüne bakmayanların kalbi çabuk kirlenir” der nazım hikmet o yüzden gönülden izlerim bazen ruhum yeşerir şükrederim öyle yani
     okadin
     Hangisini yazayım. Her konuda o kadar sığ bir bilince sahibiz ki bakıyor ama göremiyoruz özellikle insan olmak konusunda. O kadar kör bir noktadayız ki varlığımızın nedenini dahi unutmuş durumdayız.
      sedefartuny
      Ben herhangi bir konu ya da durum özelinde değil de her şartta ve koşulda büyük resme bakmak, büyük düşünmek taraftarıyım. Özellikle kendimize at gözlüklerimiz ile bakmamalı, geniş açı ile kendimize odaklanmalıyız.
       peripedia
       Büyük resme bakmaktan yorulduk artık bakmayalım lütfen. Büyük resme bakacağız diye gözümüzün önünde olup biteni belki müdahale ederek değiştirebileceğimiz durumları bile göremiyoruz.
        detokssuyu
        Dünyada olup biten her şeyin ülkelerin özkaynakları sebebiyle olduğuna ilişkin bir şeyler okuyorum şu sıralar. Bence daha büyük bir resim olamaz. Umarım görebiliyoruzdur.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.